Aykut Kocaman Kimdir?

Aykut Kocaman Kimdir?

Türk Futbolunun başarılı teknik direktörleri arasında bulunan ve bu zamana kadar çalıştırmış olduğu takımlarda güzel başarılara imza atmış deneyimli teknik direktör Aykut Kocaman kimdir? Ünlü Teknik Direktörün gerçek ve eksiksiz biyografisi.

Aykut Kocaman Kimdir Nereli Kaç Yaşında Hayatı

Teknik Direktörlük yapan Aykut Kocaman, 05.04.1965 doğumlu ve Sakaryalı olan bir sporcudur.İlk olarak Futbol dışında Jimnastik sporunla ilgilenmiş ve bu dalda çok önemli bir başarı kazanarak çok sayıda madalya almıştır.Ardından futbolla ilgilenmiş ve bu spor dalındada çok önemli başarılar elde etmiştir.Ünlü isim futbola başladığı tarihten itibaren çok önemli işler yapmış İstanbul’da futbol yaşantısına başlamıştır.

1980 tarihinde Amatör bir İstanbul takımında futbol ile tanışan sporcu ardından 1984 senesinde doğmuş olduğu yer olan Sakarya’ya taşınmıştır.Burada futbol yaşantısını sürdürmüş ve Sakaryaspor takımında oynamaya başlamıştır.1984 senesinden 1988’e kadar aralıksız bir şekilde bu takımda forma giymiş ve atmış olduğu gollerle hem Türk futbolunun hemde Sakaryaspor’un en golcü futbolcusu olarak tarihe geçmiştir.Sakaryaspor’da gösterdiği mükemmel performans ile beraber büyük takımların ilgisini çekmeyi başarmış ve Fenerbahçe ünlü futbolcuyu transfer etmek için girişimlere başlamıştır.

1988 senesinden itibaren Fenerbahçe ile anlaşmasından dolayı Fenerbahçe forması giymeye başlamış olan Aykut Kocaman toplam 8 sene süresince Fenerbahçe takımının formasını terletmiştir.Bu seneler arasında oldukça güzel performansını sürdürmeye devam etmiş ve toplam 3 sezon gol kralı olmayı başarmış ayrıca 2 defada Lig şampiyonluğu yaşamıştır.212 maçta bol bol fileleri havalandırmış ve 140 gol gibi önemli bir gol oranına ulaşmıştır.

Fenerbahçe takımından sonra İstanbulspor takımına geçiş yapmış olan ünlü futbolcu Aykut Kocaman, burada 1996 tarihinden 2000 tarihine kadar top oynamış ve İstanbulspor’un en iyi futbolcusu olmayı başarmıştır.İstanbulspor takımında sahaya çıktığı 77 tane maç içerisinde fileleri 61 defa havalandırmıştır.

Futbolculuk yaşantısını 2000 senesinde İstanbulspor takımında tamamlamış ve ardından ise teknik direktörlük yapmaya başlamıştır.İlk olarak futbola veda etmiş olduğu İstanbulspor takımınının teknik adamı olmuş ve bir süre kadar İstanbulspor takımını çalıştırmıştır.Ardından önce Malatyaspor takımında teknik direktörlük yapmış ardından ise Ankaraspor takımına geçerek burada kariyerini sürdürmüştür.Sonra 2010 senesinden itibaren Fenerbahçe başında bulunan teknik adam 2013 senesinde ise Fenerbahçe takımından istifa etmiştir.Ardından Konyaspor’da teknik direktörlük yapan isim 2017 senesinle beraber tekrar Fenerbahçe takımına dönmüştür.

Aykut Kocaman hem teknik direktörlükte hemde futbolculuk dönemlerinde başarısınla sayılı kişilerden biri olmuştur.En son olarak başarısı Konyaspor’un Türkiye kupasını alması olmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın