Erdoğan Arıkan Kimdir Hayatı Biyografisi

Erdoğan Arıkan Kimdir?

Yılların efsane Spor spikerlerinden ve sunucularından biri olan halen Trt ekranlarında sunmuş olduğu spor programınla tecrübesini konuşturan ünlü isim Erdoğan Arıkan kimdir? hazırladığımız bu özgeçmiş ile deneyimli sunucuyu yakından tanıyabilirsiniz.

Erdoğan Arıkan Biyografisi Hayatı

Erdoğan Arıkan, 21.05.1963 tarihinde hayata gözlerini Sakarya’da açmış olan Türk Sporunun önemli sunucularından bir kişidir.İlkokula Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde başlamış olan isim ardından ise ailesiyle beraber Kocaeli’ne gitmiştir.İyi bir eğitim hayatı geçirmiş olan isim Lise sonrası Kocaeli Meslek Yüksekokulunda okumaya başlamış ve burada 2 sene süresince İşletme bölümünde eğitim görmüştür.Okul bittikten sonra ise çalışma hayatına başlamış ve İstanbul’a giderek çalışmaya başlamıştır.

İstanbul’da çalışmış olduğu sıralarda Trt tarafından düzenlenen sınavlara katılan sunucu bu sınavlarda başarılı olmuş ve ardından Diyarbakır’a giderek burada 3 sene süresince Diyarbakır Trt Radyosunda görev almıştır.Diyarbakır’dan sonra Ankara’ya gitmiş olan isim radyodan sonra spor spikerliği yapmaya başlamıştır.Trt televizyonuna gecmesinle beraber çeşitli spor programlarını sunmaya başlamış olan isim Stadyum ve Spor Artı gibi programları sunmuştur.

Evli olan deneyimli sunucu Erdoğan Arıkan’ın bir tane erkek çocuğu bulunmaktadır.Eşinin ismi ise Tülaydır.Tutmuş olduğu futbol takımının Galatasaray olduğunu belirtmiş olan sunucu ayrıca Trabzonspor takımınada büyük bir sempati duymaktadır.

Halen Spor Artı programını sunmaya devam ederek sunuculuğunu sürdüren başarılı isim Türk sporundaki en önemli spikerler arasındadır.Kendine has maç anlatımınla izleyicilerin en fazla maç anlatışını beğendiği spikerler arasında bulunmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir