Azer Bülbül Kimdir Hayatı Biyografisi Ne Zaman Ölmüştür?

Azer Bülbül Kimdir?

Arabesk müzik denilince akıllara gelen ilk isimlerden biri olan ve bu zamana kadar çıkarmış olduğu birbirinden kaliteli albümlerle gönüllere taht kurmayı başarmış 2012’de geçirmiş olduğu kalp kriziyle beraber aramızdan ayrılan sanatçı Azer Bülbül kimdir? şarkılarını dinlemekten vazgeçmeyen hayranları için işte özenle hazırladığımız biyografisi.

Azer Bülbül Biyografisi Hayatı Ne Zaman Öldü?

Ünlü isimlerden Azer Bülbül, hayata gözlerini 1969 senesinde açmış Karslı bir isimdir.Kars’ta bir süre kadar ailesiyle beraber yaşamasının ardından Almanya’ya ailesiyle beraber gitmiştir.Burada yaşamını sürdürmeye başlamış olan isim ardndan müzik ile ilgilenmeye başlamış ve çıkarmış olduğu albümlerle Türkiye’nin en sevdiği arabesk sanatçıları arasına girmiştir.

İlk olarak 1984’de Garip Yolcu adındaki albümü çıkartmış olan isim böylelikle müzik piyasasına hızlı bir giriş gerçekleştirmiştir.Ardından albüm çalışmalarına devam eden sanatçı üst üste çıkardığı albümlerden sonra esas yükselişini 1996 tarihinde gerçekleştirmiştir.Ben Babayım isimli albüm çıktığı günden itibaren çok iyi satış rakamlarına ulaşmış ve albümdeki bir çok şarkı herkes tarafından çok sevilmiştir.

Azer Bülbül Ben Babayım isimli albümden sonra ise Zordayım Canım Yanıyor isimli albümünü piyasaya sürmüştür.Çıkarmış olduğu bu mükemmel albümle beraber artık o Türkiye’nin en fazla tanınan arabesk sanatçılarından olmuştur.Bu albüm aynı zamanda sanatçının en iyi albümü olarakta düşünülmektedir.Albümde yer alan Başaramadım, Borcum Bitmedi, Unutamam Asla Seni gibi bir parçalar en beğenilen şarkılar olmuştur.

2012 senesi ünlü sanatçı ve sevenleri için kötü bir yıl olmuştur.Bu yıl içerisinde Duygularım adındaki albümü çıkartmış fakat aynı sene içerisinde rahatsızlanarak hayatını kaybetmiştir.Ölüm haberini alan bir çok Müzik piyasasının ünlü isimleri ve onu seven hayranları derin bir üzüntüye boğulmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.