Galataport Nedir
Galataport Nedir

Galataport Nedir? Galataport Nerede?

Son zamanlarda “Galataport Nedir?” sorusunu çok gördüğümüz için bu yazımızda sizi bilgilendirmek istedik. Galataport İstanbul, ülkemizi yurt dışında daha çok kişiye tanıtacak modern bir kruvaziyer liman (büyük yolcu gemileri limanı). Karaköy’de açılacak olan Galataport’ta, binalar arasında yer alan küçük sokaklarla Boğaz’a doğru kolaylıkla geçiş yapılabilirken, kentin tarihi anıtları da orijinaline sadık kalınarak yenilenecek. Geçmişte pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapan Galataport İstanbul limanı, Türk ve dünya mutfaklarından geniş bir yelpaze sunacak.

Her yıl 25 milyona yakın ziyaretçi, 7 milyon turist ve 1,5 milyon gemi yolcusu bu büyük limana gelmesi bekleniyor. Ülkemizin tanıtımı için büyük bir fırsat olarak görülüyor. Galataport İstanbul’un yeni kruvaziyer terminali ve gümrük alanı ise dünyada ilk kez uygulanacak bir proje olacak. En yeni teknolojilerle donatılmış ve mevcut halinin 4 katı büyüklüğündeki terminalin 29 bin metrekaresi zemin altında yer alacak.

Galataport İstanbul
Galataport İstanbul

Galataport İstanbul, engelli dostu ve düşük katlı yapıları, mahalle konseptinde tasarlanmış, bölgenin tarihi dokusuyla uyum içindeki mimarisi, alternatif ulaşım olanakları gibi birçok özelliği ile ziyaretçilerine, “nefes alan” sağlıklı ve güvenli bir çalışma, alışveriş ve yeme-içme deneyimi sunacak. Karaköy AVM’lerinde ve Karaköy kiralık dükkan veya lüks ofis arayanlar için de çeşitli alternatifler sunması bekleniyor.

Galataport projesinde yer alan, Türkiye’nin çağdaş sanat alanındaki en iyi örneklerinden biri olan İstanbul Modern Sanat Müzesi ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ile bölge; kültür, sanat ve tasarım destinasyonu olacak.

Survivor 2020’nin finali de Galataport’da yapılmıştı. Zaten o günden sonra arama motorlarında İstanbul’da en çok aranılan yerler arasında yerini almıştı.

Galataport İstanbul, büyük yolcu gemileri için tasarlanan limanı, özel restoran zincirleri, kafeleri, Türk ve dünyaca ünlü markaları ve ofis alanları ile yerli-yabancı turistlere ve İstanbullular’a yepyeni bir yaşam alanı sağlayacak gibi gözüküyor.

Galataport Nerede?

Galataport İstanbul, Karaköy İskelesi’nden Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’ne uzanan, sahil şeridinde yer alıyor.

 

Karaköy’deki esnafların da Galataport İstanbul için güzel videoları hazırlanmış, bir tanesi de aşağıda…

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.