İlay Erkök Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Hayatı

İlay Erkök Kimdir?

2013 yılında yer almış olduğu dizi ile oyunculuğa başlayan ve o tarihten beri oyunculuk yapan güzel ve başarılı bayan oyunculardan İlay Erkök kimdir? kaç yaşında ve boyu kaçtır? gelin şimdi hep birlikte cevaplara ve ayrıntılara geçelim.

İlay Erkök Kimdir? Biyografisi

1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da doğan İlay Erkök, 1.70 metre boyunda, 55 kilo ve Terazi burcudur.Ailesinin iki çocuğu içerisinde en küçük olan oyuncunun bir tane abisi vardır.Yaramaz bir çocukluk dönemi geçiren oyuncu, abisinin sayesinde futbola alışmış ve futbolu takip eden bir isim olmuştur.

Voleybol oynamaya küçük yaşlarda başlayan isim lisanslı bir voleybolcu olarak bir süre kadar Voleybol oynamıştır.Akabinde çeşitli reklamlarda izlediğimiz oyuncu sonrasında ise dizi ve filmlerde yer almıştır.Tiyatro ile lise yıllarında tanışan oyuncu ardından ise İstanbul Üniversitesi’nin Devlet Konservatuar’ını kazanmış ve burada tiyatro bölümünü bitirmiştir.

Okul sonrası eğitimini daha da ilerletmek amacıyla İngiltere’ye gitmiş olan [saritext]İlay Erkök[/saritext], İskoçya Kraliyet Akademisi’ne yazılmış ve burada okuyan ilk Türk kişi olmuştur.Burada yaklaşık 1 sene kadar eğitim alan isim kısa sürede oyunculuk adına bir çok önemli detayı öğrenmiş ve ardından tekrar İstanbul’a dönmüştür.

2013 tarihinde “Güneşi Beklerken” dizisinde bulunarak kariyerine başlayan oyuncu, bu diziden sonra “İnadına Aşk” ve “Hayatımın Aşkı” dizilerinde rol almıştır.

Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2013 – Güneşi Beklerken
2015 – Inadına Ask
2016 – Hayatimin Aşkı
2016 – Çetin Ceviz 2 (Film) kimdirkim.com
2017 – Seni Gidi Seni (Film)
2017 – İlk Öpücük (Film)
2018 – Darısı Başımıza

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir