Kenan Doğulu Kimdir Biyografisi

Kenan Doğulu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de en fazla albümleri satılan sanatçılardan biri olan, şarkıları ile her yaştan insanı çoşturan başarılı Sanatçı [saritext]Kenan Doğulu Kimdir kaç yaşında nerelidir?[/saritext]

Kenan Doğulu Kimdir Biyografisi

Kenan Doğulu kimdir, 31 Mayıs 1975 İstanbul doğumludur.Boyu 1.74’dür.Çok küçük yaşlardan itibaren piyano çalabilen Sanatçı 5 yaşındayken konservatuara 1. olarak girme başarısı göstermiştir.Burada toplam 6 sene kadar eğitim almıştır.Piyano eğitimi aldığı sırada flüt konusunda da eğitim almış daha sonra gitar bölümü açılınca Gitar derside almaya başlamıştır.

Lise eğitimini İstanbul Kültür Kolejinde tamamlamış sanatçı, daha sonrasında ise Amerika’da bulunan Hasser College’ye giderek sertifika almıştır.Hayatına müzik ile ilgilenerek devam etmiş ve Los Angeles’da bir süre kadar eğitim almıştır.Los Angelas’ın ardından Türkiye’ye dönmüş ve Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünü bitirmiştir.

Ünlü Sanatçı Kenan Doğulu ilk albümünü 1993 tarihinde çıkarmıştır.Yaparım Bilirsin adındaki ilk albümü ile kalabalık bir dinleyici kitlesine ulaştı.Bu albümünde bulunan Aşk Oyunu ve Yazmışsa Bozmak olmaz gibi şarkılar en beğenilen şarkıları oldu.Albümü tanıtma amacı ile 90’ın üzerinde konser vermiştir.

visum china
visum china

Sanatçı 1993 tarihinde çıkardığı albümün bir senesi sonrasında tekrar yeni bir albüm çıkardı ve Sımsıkı Sıkı Sıkı adındaki albüm ile sevenleri ile tekrar buluştu.Albüm ile beraber Pop müziğinde artık hedefine emin adımlarla ilerleyen bir Sanatçı duruşu gösterdi.1994-1995 tarihlerinde albümünü insanlara çok daha rahat duyurmak ve tanıtmak amacı ile 175 civarında konser ile insanların karşısında olmuştur.3. Albümü ise Kenan Doğulu III ismindeki albümdür.1996 tarihinde müzik raflarında yerini alan bu albümde birçok önemli şarkıya imza attı.

kenan-dogulu-biyografi

3 sene kadar albüm çıkarmayan Sanatçı 1999 tarihinde yepyeni bir albümü ile piyasaya girdi.Ben Senin Herşeyinim adınki albümü 2001 tarihinde Ex Aşkım, 2002 tarihinde 5.5 isimli albümler izledi.

2006 senesinde Festival adındaki mükemmel bir albüme imza attı.Bu albümde özellikle Çakkıdı ve Baş Harfi Ben adındaki parçalar uzun zaman Müzik listesinde birinci olarak bulundu.Kenan Doğulu 9 Şubat 2007 senesinde Eurovizyon şarkı yarışmasına katılarak Ülkemizi temsil etme başarısı gösterdi.Yapılan yarışma neticesinde dördüncü oldu.

2009 tarihinde ise Patron adında albümünü çıkardı ve tekrar müzik dünyasında ses getirdi.Rütbeni Bilecen adındaki parça çok tutuldu.2012 tarihinde ise Aşka Türlü Şeyler adında albüm çıkardı.Sanatcının son çıkardığı albüm ise 2018’de Vay Be isimli albümdür.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.