Tarihte Malhun Hatun kimdir, Kuruluş Osman Malhun Hatun'u kim oynuyor

Malhun Hatun Kimdir?

Kuruluş Osman dizisin yeni bölümünde gördüğümüz Malhun Hatun hakkında merak edilenler. Tarihte Malhun Hatun kimdir, Kuruluş Osman Malhun Hatun’u kim oynuyor gibi merak edilen sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Malhun Hatun Kimdir?

Malhun Hatun, Mal Hâtun, Mala Hatun ya da Kameriye Hâtun gibi isimlerle de bilinmektedir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin eşidir. ve Osmanlı Devleti’nin ikinci padişahı Orhan Gazi’nin annesidir. Malhun Hatun’un babası Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey’dir. Orhan Gazi, Pazarlı Bey, Fatma Hatun, Hamid Bey, Çoban Bey, Melik Bey, Savcı Bey adında çocukları vardır. Osmanlı padişahlarının doğma büyüme yabancı kadınları sarayda Müslümanlaştırarak kendilerine eş yapma geleneği o dönemde olmadığı için Malhun Hatun’un Türk olduğu kesindir. Malhun Hatun 1326 yılında vefat etmiştir.

Kuruluş Osman Malhun Hatun’u Oynayan Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Malhun Hatun’u Yıldız Çağrı Atiksoy canlandıracaktır. Yıldız Çağrı Atiksoy’un doğum tarihi 1 Nisan 1986 yılıdır. Yıldız Çağrı Atiksoy’un doğum yeri İzmir’dir. Türk izleyicisi onu Öyle Bir Geçer Zaman ki Berrin’i olarak tanıdı. Daha sonra Savaşçı dizisinin Aslı karakteri ve Şampiyon dizisinin Suna karakterini canlandırdı. Son olarak sevilen dizi Kuruluş Osman dizisinin Malhun Hatun’u olarak ekranlara gelecektir. Yıldız Çağrı Atiksoy ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz sitemizden ulaşabilirsiniz.

Malhun Hatun Kuruluş Osman kimdir

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.