Merve Kızıl Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Merve Kızıl Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Bir Deniz Hikayesi Hale karakterini oynayan 2009 tarihinde katılmış olduğu Miss Turkey güzellik yarışması ile ekranlara çıkmış Merve Kızıl kimdir kaç yaşında nerelidir?

Merve Kızıl Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Merve Kızıl yeni yeni oyunculuğa başlamış olan ekranlara çıkmasından sonra en büyük hedefinin oyunculuk olduğunu söylemiş bir isimdir.Güzelliğini İzmir’den aldığı zaten bellidir.İzmir doğumlu olan Kızıl 1988’lidir.Günümüz yılına göre 27 yaşındadır.Boyu 1.79 kilosu ise 55-56’dır.

Gözlerinin rengi Ela olan oyuncu Kahverengi saçlara sahiptir.Üniversite eğitimini bitirmesinin ardından uzun zamandır istemiş olduğu mankenlik, oyunculuk ve yönetmenlik mesleklerine yönelmiş durumda.Özellikle Moda ile çok ilgilenen Güzel isim ünlü isimlere ait bir çok modayı yakından takip ederek modaya ayak uyduruyor.

Hobileri arasında ise Yabancı televizyon dizisi izlemeyi çok seviyor.Özellikle Lost dizisini uzunca süre takip etmiş ve Lost dizisindeki Kate karakterinin yerinde olmak istemiştir.

Bir Deniz Hikayesi dizisinde oynamadan önce Şeref Meselesi adındaki dizide oynamıştır.Oyunculuk eğitimlerini adlığı yerler ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi ile İzmir Bornova’da bulunan Şehir Tiyatrosu’dur.Halen zaman zaman eğitimlerini sürdürmektedir.

Yiyeceklerden ise Hamburger ve Patates kızartmasını çok seviyor.Hatta katılmış olduğu Güzellik yarışmasında en çok bu yiyecekleri çok özlediğini söylemiştir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın