Merve Kızıl Kimdir Yaşı Kaç Biyografisi Boyu

Merve Kızıl Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Bir Deniz Hikayesi Hale karakterini oynamış 2009 tarihinde katılmış olduğu Miss Turkey güzellik yarışması ile ekranlara çıkmış Merve Kızıl kimdir kaç yaşında nerelidir? eksiksiz bilgileri.

Merve Kızıl Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Merve Kızıl yeni yeni oyunculuğa başlamış olan ekranlara çıkmasından sonra en büyük hedefinin oyunculuk olduğunu söylemiş bir isimdir.Güzelliğini İzmir’den aldığı zaten bellidir.İzmir doğumlu olan Kızıl 1988’lidir.Boyu 1.79 kilosu ise 55-56’dır.

Gözlerinin rengi Ela olan oyuncu Kahverengi saçlara sahiptir.Üniversite eğitimini bitirmesinin ardından uzun zamandır istemiş olduğu mankenlik, oyunculuk ve yönetmenlik mesleklerine yönelmiş durumda.Özellikle Moda ile çok ilgilenen Güzel isim ünlü isimlere ait bir çok modayı yakından takip ederek modaya ayak uyduruyor.

Hobileri arasında ise Yabancı televizyon dizisi izlemeyi çok seviyor.Özellikle Lost dizisini uzunca süre takip etmiş ve Lost dizisindeki Kate karakterinin yerinde olmak istemiştir.

visum china
visum china

Bir Deniz Hikayesi dizisinde oynamadan önce Şeref Meselesi adındaki dizide oynamıştır.Oyunculuk eğitimlerini adlığı yerler ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi ile İzmir Bornova’da bulunan Şehir Tiyatrosu’dur.Halen zaman zaman eğitimlerini sürdürmektedir.

Yiyeceklerden ise Hamburger ve Patates kızartmasını çok seviyor.Hatta katılmış olduğu Güzellik yarışmasında en çok bu yiyecekleri çok özlediğini söylemiştir.

Oynamış Olduğu Diziler

2014 – Şeref Meselesi
2015 – Bır Denız Hıkayesi
2017 – İsimsızler
2017 – Diriliş:Ertuğrul

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir