Prof Dr Öner Samanlı Kimdir Kaç Yaşındadır Nerelidir?

Prof. Dr. Öner Samanlı Kimdir?

Prof. Dr. Öner Samanlı Doğum tarihi 22 Ağustos 1955 olan Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğmuş bir isimdir.İlkokul eğitimini Eskişehir ilimizde tamamlamıştır.Ardından Orta Öğretimini hem Kayseri hemde Diyarbakır illerimizde okumuştur.1975 senesinde Devlet Memuru olarak çalışmıştır.

Prof. Dr. Öner Samanlı Kimdir Detaylı Biyografisi

1979 tarihinde Yükseköğrenimini tamamlarak yüksek lisans yapmaya başlamıştır.1980 tarihinden itibaren Türkiye’de bulunan bir çok derginin akademi çalışmalarında yer almış ve yazmış olduğu makaleler bu dergilerde gazetelerde yer almıştır.

Prof. Dr. Öner Samanlı 1982 tarihinde Askerlik görevini yapmıştır.Askerliğin ardından Öğretmenliği tercih etmiş ve Ticaret Meslek Lisesi, Otelcilik Turizm Meslek Liseleri ve Meslek Dersleri Öğretmeni olarak görev almıştır.1983 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde bir takım çalışmalar yapmıştır.Sonrasında ise Fransa’da bulunan Sorbanne Üniversitesi’nin Akademik çalışmalarına katılmıştır.

1985 senesinde Avrupa Ülkelerinin bir çoğunda uygulanmış olduğu Tüketicilerin korunmasına yönelik yasa ile yönetmelikleri araştırıp bir takım incelemelerde bulunmuştur.Bunun neticesinle beraber Türkiye’de bu yasaların uygulanması için Türkiye Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi bakanlığına görüş bildirmiştir.

visum china
visum china

Prof. Dr. Öner Samanlı 1985 ile 1990 senelerinde Marmara Üniversitesi’ne bağlı olan Meslek Yüksekokullarında görev alarak Politika, Kamu Yönetimi, Siyaset, Çevre, Muhasebe, İşletme gibi bölümlerde eğitimcilik yapmıştır.

1990 senesinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmaya hak kazanmıştır.Aynı sene içersinde Amerika’da gerçek yeri olan İnsan Mühendisliği Sosyal Bilimler Akademisi’nin Türkiye’de yapmış olduğu kurslara kayıt olmuş ve kursu iyi bir şekilde tamamlamıştır.Aynı yıl Avrupa Toplulukları Stratejileri hakkında bir takım akademik ile bilimsel çalışma yapmak için Hollanda ve Almanya’da bulunmuştur.

Prof. Dr. Öner Samanlı 1985-1995 tarihlerinde göstermiş olduğu emek ile beraber 1995 senesinde Tüketicinin Korunması kanununun onaylanmasında büyük bir paya sahiptir.1995 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Tüketici Konseyi üyesi olmuştur.

Bir çok ülkenin Eyaletinde bulunan belediye yetkilileri Barış ve Kültür katkısı sebebi ile ona bir takım ödülleri layık görmüştür.

2004 tarihinde Fahri Doktor Ünvanını elde etmiştir.2005-2011 tarihlerinde Mersin Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsünde bir takım uzmanlık eğitimi almıştır.Bu zamana kadar yaklaşık 30 sene boyunca eğitimcilik yapmış ve bir çok öğrenci yetiştirmiştir.

2005 yılından bu yana, üniversite gençliğine ve yüksek lisans çalışmalarına rehberliklerde bulunarak, “Tez Danışmanlığı” görevini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Öner Samanlı 2001-2011 yılları sürecinde, “TÜKORDER” Tüketiciyi Koruma ve Bilinçlendirme Derneği Genel Başkanlığında, 2010-2015 yılları sürecinde de, ”TÖDEF” Tüketici Örgütleri Federasyonu Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
1995 yılında kurduğu ve 2011 yılına kadar yayını sürebilen “Türkiye’de ve Dünyada en Kapsamlı Atatürk Sitesi” sloganıyla internette Atatürk sitesi adresli ATATÜRK SİTESİ’nin kurucu editörlüğünü yapmıştır.

Siyaset – Yerel Yönetimler – Kentleşme ve Çevre – İktisadi ve İdari Bilimler uzmanı eğitimci, yazar ve gazeteci olarak ulusal ve uluslararası birçok yayın organında görüşleri, düşünceleri makale olarak yayınlanmıştır.

Ortaokul zamanlarından beri öyküleri, şiirleri ve makaleleri Türkiye ile Avrupa’da bir çok dergide yayına alınmıştır.

Atatürk’ü Tanıyamadınız, Atatürk’ten Söylemler, Dürü Dürü Düt, Tepesinde Dünya, Alt Tarafta Ne Var, Açamaz Açamaz Açsa da Gösteremez, Şafağı Savunmak Gerek, Sevgide Birleştik, Şu kadınlar var ya, Neler Çektim Neler, Otuz Dedin Otuzbirde N’oldu… isimleriyle yayınlanan taşlamalı, haşlamalı, sevdalı, özlemli, konulu şiirlerden makalelerden oluşan betikleri yayınlanmıştır.

İki dönem Milletvekili adaylığı ve 11. Cumhurbaşkanı adaylığında bulunmuştur.
Siyaseti kesinlikle riyaset görüyorum ve bu riyaseti siyasetten kesinlikle kopartabilecek bir olguyu fark edersem siyasette aktif rolleri fark edebilirim diyen, Samanlı;

Ülkemizdeki siyasi bunalımlardan çıkışın tek yolunun da, bir kısmının kendilerini milliyetçi diğer kısmının ise yurtsever olarak tanımladığı ülkemiz yurttaşlarının, etik bir siyasi birlikteliğin adresi olarak proje olarak öne koyduğu “Cumhuriyetçi Hareket Partisi” ismini kurulmak üzere adres göstermektedir.

2 tane kız çocuğu bulunmaktadır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir