Nihat Doğan Kimdir Nereli Biyografisi

Nihat Doğan Kimdir?

10 civarı çıkarmış olduğu albüm ve bu zamana kadar televizyon ekranlarında ettiği cümlelerle en fazla gündemde olabilen isimlerin başında gelen şarkıcı Nihat Doğan kimdir? hayatı ile ilgili çok sayıda bilgi makalemiz vasıtasıyla sizlerle.

Nihat Doğan Kimdir Nereli Biyografisi

Şarkıcı Nihat Doğan 13.02.1976’lı ve aslen Muş nüfusuna kayıtlı bir isimdir.İstanbul’da hayata gözlerini açmış şarkıcı maddi açıdan kötü durumda olan bir aile yapısına sahip olarak çocukluğunu yaşamıştır.Daha 11 yaşına yeni girdiği sıralarda çok sevmiş olduğu babası vefat etmiştir.Çok küçük yaşına rağmen büyük bir acı yaşamış olan sanatçı bir süre sonra okuluna kaldığı yerden devam etmiş ardından ise Lise eğitimini tamamlamıştır.Lise’den sonra çalışmaya başlamış ve çalışmış olduğu yerde şarkılar söylemiştir.

Nihat Doğan amatör anlamda şarkılarını seslendirmesinin ardından 1994 tarihinde profesyonel olarak birinci albümünü çıkartmayı başarmıştır.Yine kendisi gibi şarkıcı olan ve aynı zamanda Evlendirme programını yıllardır sunan Seda Sayan ile çok uzun bir süre nişanlı kalmıştır.

Katılmış olduğu programlarda sık sık Lakin adındaki kelimeyi kullanmasınla beraber günün en fazla merak edilen kişileri arasına girmiştir.Söylemiş olduğu bir çok sözle beraber kendi felsefesini oluşturmayı başaran sanatçı bir çok sözede imza atmıştır.

Bir dönem siyasette yapmış olan şarkıcı öncelikle İstanbul’da bulunan Beşiktaş İlçe başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

2011 senesinle beraber Survivor yarışmasına katılan şarkıcı bu yarışmada Ünlüler takımında yer almıştır.

Nihat Doğan’ı taklit eden onlarca insan vardır.Bu taklit edenler arasında en başarılardan biri Yetenek Sizsiniz isimli yarışma programının birincisi olmuş Sefa Doğanay adındaki kişidir.Bu kişi ünlü şarkıcıyı çok iyi taklit etmiş ve yarışma sırasında büyük bir beğeni ve alkış almıştır.

Nihat Doğan Albümleri Nelerdir?

2013 – Zor Gelir
2009 – 1071
2007 – Allah Belani versin
2005 – Bitanesinden Bitanesine
2004 – Seve Seve
2002 – Zor Gelir
2001 – Züleyha
2000 – Dayan Yuregim
1998 – Anlamiyorlar
1996 – Ayrilik Aci Bir şey
1994 – Kirdin Kalbimi

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir