Nilüfer Batur Kimdir?

Nilüfer Batur Kimdir?

Çok sayıda kanalda Haber Bülteni sunuculuğu ve program sunuculuğu yapmış, kariyerini halen sunuculuk mesleğini yaparak devam ettiren ünlü isim Nilüfer Batur kimdir? bu konumuz içerisinde bu sorunun cevabı ve tecrübeli sunucu ile ilgili özgeçmişe yer vereceğiz.

Nilüfer Batur Kimdir Nereli Kaç Yaşında? Biyografisi

Sunucu Nilüfer Batur, 4 Haziran 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmış bir isimdir.Eğitim hayatının ortaokul ve lise kısmını Fransız Okulu ve Fransız Lisesi’nde tamamlamış olan isim ardından ise İstanbul’da Bulunan Bilgi Üniversitesinin İngilizce Sinema Televizyon bölümünde okumaya başlamıştır.Ünlü sunucu, Bir yandan bu bölümde okurken diğer yandan ise Reklamcılık ve Televizyon Gazeteciliği bölümünde okumaya başlamış iki bölümü birden bitirmiştir.

Okul bittikten sonra çalışmaya başlamış olan Nilüfer Batur, ilk olarak Asistanlık yapmaya başlamış ardından ise bir şirkette Yönetici olmuştur.İlk televizyonda yer alması Ntv kanalı ile beraber olmuştur.

Öncelikle Ntv kanalında muhabirlik yapmış olan isim ardından ise Business Channel adındaki kanala geçmiş ve burada haber şefi olmuştur.Burada kendisinin hazırlayıp sunmuş olduğu Dünya Raporu adındaki programı sunmuş olan isim bir müddet kadar bu programı sunmasının ardından Airport isimli kanala geçmiş ve burada bir süre kadar Vip Lounge ismini vermiş olduğu programı sunmuştur.

Bu zamana kadar bir çok programa imza atmış ünlü sunucu, Airport kanalının ardından Star Tv televizyonunda çalışmaya başlamış ve burada hem sunuculuk hemde moderatörlük yapmıştır.kimdirkim com Star Tv’nin ardından yolu KanalTürk ile kesişen isim bir süre kadar burada Uçuş Keyfi isimli programı sunmuş ve ardından Tnt ekranlarına geçerek burada Sağlıklı Yaşam isimli programı sunmuştur.

Nilüfer Batur, iyi derece yabancı dil bilen sunuculardan biridir.Fransızca ile İngilizceyi çok iyi konuşabilen isim en son olarak ise Beyaz Tv bünyesinde çalışmaktadır.Burada “Nilüfer Zamanı” isimli programı sunmaktadır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın