Şahika Ercümen Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Şahika Ercümen Kimdir?

Milli gururlarımızdan olan onlarca bu zamana kadar ödül almış Türkiye’mizi her zaman başarıyla temsil etmiş olan ünlü Dalgıç Şahika Ercümen kimdir kaç yaşında nerelidir? başarılarını ara vermeden sürdüren Milli dalgıcımızın biyografisi.

Şahika Ercümen Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Şahika Ercümen 16.01.1985’li olan Dünyaca tanınmış, Ülkemizin gururları arasında yer alan Milli bir sporcumuzdur.Çanakkale’de hayata merhaba demiş olan sporcumuz, liseyi Çanakkale’de bulunmakta olan Milli Piyango Anadolu lisesinde okumuştur.Sonrasında ise Ankara’ya gitmiş ve burada Başkent Üniversitesi’nin Beslenme Diyatetik bölümünü bitirmiştir.Okul bitmesinden sonra Yüksek Lisans yapmaya devam etmiştir.Boyu 1,64’dür.

2014 tarihine göre 6 tane dünya çapında rekoru bulunmaktadır.Bu dünya rekorlarının haricinde 1998 senesinden itibaren bir çok su ile ilgili müsabakalara katılmış ve bu müsabakalar neticesinde 100’den daha fazla madalya ve ödül almıştır.Ayrıca dünya rekorları ile beraber Türkiye rekorları sayısıda oldukça fazladır.

Sosyal sorumlululuk açısından da oldukça duyarlı olarak dikkat çeken Milli sporcumuz bu yönde bir çok medya tarafından düzenlenmiş etkinliğe katılmıştır.Ayrıca çeşitli reklamlarda da rol almıştır.Yabancı diller arasında Almanca ve İngilizce bilen sporcu ayrıca Serbest Dalış konusunda Uluslar arası eğitmen lisansına sahiptir.

visum china
visum china

Bir çok seminer vermeyide ihmal etmeyen Milli Sporcumuz Şahika Ercümen bu yönde bir çok seminer yapmıştır.Yapmış olduğu seminerler arasında doğru nefes alma ile ilgili bilgiler, başarı sırları, motivasyonun önemi gibi bilgiler vermiştir.

sahika-ercumen-biyografisi

Şahika Ercümen Aldığı Ödüllerinden Bir Kısmı Şu Şekildedir:

2002 – Yılın En iyi Sporcusu ödülünü almıştır.Çanakkale’de.
2003 – Türkiye Şampiyonluğu Paletli Yüzme dalında hem 400 metre hemde 800 metre.
2006 – Serbest Dalışta Türkiye rekoru
2007 – Sualtı Hokeyi’nde Türkiye Şampiyonluğu
2008 – Avrupa Üçüncülüğü.Sualtı Hoketi Milli Takımında.
2009 – Serbest Dalış alanında Türkiye Şampiyonluğu
2011 – Dünya Rekoru Serbest Dalış ile 110 Metre.
2011 – Dünya Rekoru 70 Metre Paletli
2013 – Dünya Rekoru 61 Metre Paletsiz Şekilde.
2014 – Dünya Rekoru Paletsiz şekilde ve 91 Metre.

2015 senesinin Ocak ayı içerisinde Milliyet Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu Yılın Sporcusu ödülüne Milli Sporcumuz layık görülmüş ve bu ödül kendisine verilmiştir.Şahika Ercümen Ülkemizin adına en önemli günlerden olan Çanakkale Zaferin’de yine bizleri duygulandırdı ve Şehitlerimizi anma amacıyla 24 Metre derinliğe inip alana Çelenk koydu.

visum china
visum china

Bir Yorum

  1. Süper gerçektende çok başarılı bir sporcu ayrıca Türkiye’nin Milli Gururu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir