Şirin Payzın Kimdir Biyografisi

Şirin Payzın Kimdir Nereli?

CNN Türk’te uzunca senelerdir Sunuculuk ve program sunuculuğu yapan Sunucu Şirin Payzın Kimdir Nereli? hakkında kısaca bilgi vereceğiz konumuzla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Şirin Payzın Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şirin Payzın 1968 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.Babası Makedonya göçmeni annesi ise Tatardır.Yüksek Eğitimini Ankara ile yurtdışı New York’ta tamamlamıştır.Hem haber hemde Hafta sonunda bir takım programlar sunarak CNN Türk ekranlarında çalışmaya devam etmektedir.Cnn Türk ilk kurulduğu zamanlar Kıdemli Diplomasi muhabiri olarak çalışmaya başlamış 2002 senesine kadar bu görevde kalmıştır.Yaşını fazla göstermeyen bir kesimin çok sevdiği bir kesim kişilerinse eleştiri yaptığı bir isimdir.

Şirin Payzın Muhabirlik yapmış olduğu sürelerde Dünya gündemindeki önemli sorunları ekranlara getirmiştir.Bunlardan bazıları Pakistan’da yaşanmış Askeri darbe, İran’da yapılan seçimler, Bağdat Krizi, 11 Eylül sonrasında New York’ta düzenlenmiş Ekonomik forum bunlardan sadece birkaçıdır.Muhabir olarak Irak Başbakan yardımcısı, Pakistan Devlet Başkanı gibi isimlerle konuşma şansı elde etti.

Diplomasi muhabiri olduğu zamanlarda Türkiye Dış politikasınla ilgili bir takım haberleri sundu.2001 tarihinde Dünyada Bugün programının hazırlanıp Sunmasını sağladı.Irak’ta yaşananları Belgesel haline getirip program içinde yayınladı.2003 tarihinde Irak Savaşı sebebi ile Trt ekranları adına İran’a gitmiş ve burada program hazırlamıştır.1994-1999 senesinde CNN Türk ekranlarında çalışmadan önce Atv’de çalıştı.Atv ile Sabah Gazetesi adına bir çok yurtdışı gezisi yapmış ve önemli Devlet Başkanları ile röportajlar gerçekleştirmiştir.

1997 senesinde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yılın Röportajı ödülünü almıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

4 Yorum Bırak

  1. Ben şirin payzın hastasıyım her yönüyle mükemmel bir insan

  2. Tarafsız sunuculğunuza hastayım güzelliğinize olduğum gibi

  3. Levent Aksoy

    Proğramlarınızı ilgiyle izliyoruz.Açıksözlülüğünüz ve tarafsızlığınızdan dolayı kutluyor,başarılarınızın devamını diliyoruz.Malatya’dan sevgiler…

  4. Ben Şirin Payzının yaptığı programları hiç beğenmiyorum.Hiç memleket meselesi ile ilgili programlar yok.Türkmenlerle ilgili bir defa ben program yaptığını görmedim.Nasıl program bu anlamakta zorluk çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir