Yalın Kimdir Kaç Yaşında Nereli Biyografisi

Yalın Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Seslendirmiş olduğu şarkılar ve aynı zamanda düzgün kişiliğinle her zaman sanat camiasının önemli şarkıcılarından biri olmuş olan 2004’ten itibaren albüm çıkartmaya başlamış ve çıkarmış olduğu ilk albümü büyük bir satış rakamına ulaşmış şarkıcı Yalın Kimdir Kaç yaşında nereli? hayatı ile ilgili yazımız başlıyor.

Şarkıcı Yalın Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Yalın, 30.03.1980 senesinde İstanbul’da hayata merhaba demiştir.Babası Sigortacı olan şarkıcının babasının ismi Kamil Bey, annesinin ismi ise Figen hanımdır.Eğitim hayatına ilk önce Ataköy’de başlamış ve burada ilköğretimini bitirmesinin ardından Fransız lisesine yazılmıştır.Lise yıllarından itibaren gitar çalmaya başlamış ve şarkılar söylemiştir.Boyu ise 1,67’dir.

Fransız Lisesi’nin ardından Üniversiteye başlamış olan şarkıcı İstanbul’da bulunan Bilgi Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünü tercih etmiş ve burada eğitim görmüştür.Üniversite’de kendi bestelerini oluşturan şarkıcı bestelerinle beraber 2004 senesinde albüm çıkartmıştır.2004 senesinde çıkarmış olduğu albümün adı Ellerine Sağlık ismindeki albümdür.Bu albümün en beğenilen şarkısı Zalim şarkısı ve Albümün adını veren şarkı olmuştur.Albümünün ardından Turneye çıkmış olan sanatçı Yalın yaklaşık 40 civarı yere gitmiş ve buralarda hem albümünün parçalarını seslendirmiş hemde sevenlerinle buluşarak konser vermiştir.

2005 tarihinin dördüncü ayında ikinci defa albüm çıkartmış olan sanatçı Yalın bu albümünde de ilk albümündeki başarısını sürdürdü.Bir Bakmışsın adını vermiş olduğu albümün Küçücüğüm şarkısı albüm içerisinde en fazla sevilen ve dinlenilen şarkı olmuştur.Bu şarkı sayesinde ödül alan sanatçı Popsav’ın vermiş olduğu yılın en iyi şarkısı ödülünü almıştır.Ayrıca bu albüm 2005 senesi içerisinde en çok satmış albümlerden biri olmuştur.

visum china
visum china

2 yılın ardından Yalın yine bir albüm ile sevenlerini sevindirmiş ve albümündeki tüm parçaların söz ile müzikleri kendine ait olan bir albüm çıkartmıştır.3. çıkarmış olduğu albüm Her Şey Sensin adındaki albüm olmuştur.Bu albüm çıkar çıkmaz daha 1 ay bile olmadan çok ciddi bir satış rakamına ulaşmıştır.Bu nedenle Senenin En fazla satan Türk albümü olmuştur.

2009 senesinde ise yeni bir albüm çıkartmış olan sanatçının çıkarmış olduğu albümün ismi Ben Bugün’dür.Bir çok bestesi olan şarkıcı bazı bestelerini bazı şarkıcılara vermiş ve diğer ünlü sanatçılar albümlerinde yalının bestelerini seslendirmiştir.

Bu zamana kadar çıkardığı albüm ve söylemiş olduğu parçalarla çok kez ödül almış olan sanatçı ilk ödülünü 2004 tarihinde almıştır.9 tane albüm almayı başaran sanatçı son olarak 2010 senesinde Ben Bugün albümü ile beraber en iyi albüm ödülünü almıştır.

Sosyal açıdan son derece duyarlı olan Şarkıcı Yalın Hürriyet gazetesi tarafından başlatılan bir kampanya dolayısıyla şarkı söylemiştir.

En son çıkarmış olduğu albüm Sensiz Ben Ne Olayım adındaki tek parçalık albümdür.

yalin-biyografisi

Yalın Albümleri Şu Şekildedir:

2018 – Sensiz Ben Ne Olayım
2016 – Bayıla Bayıla
2015 – Bir Bahar Akşamı
2014 – Aşk Diye
2014 – Yeniden
2013 – Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda
2012 – Sen En Güzelsin
2011 – Anlat Güzel mi Oralar
2009 – Ben Bugün
2007 – Her şey Sensin
2005 – Bir Bakmışsın
2004 – Ellerine Sağlık

Yalın kimdir, kaç yaşında, nereli gibi tam öğrenmek istediğiniz bir çok sorunun yanıtından oluşan biyografimiz burada bitmiş bulunuyor.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir