Banu Çiçek Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Banu Çiçek Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Oyunculuğa başladığı tarihten itibaren hem Tiyatroyu aksatmayan hemde dizilerde hemde filmlerde görmüş olduğumuz oyuncular arasında bulunan ünlü isimlerden biri olan tiyatro çıkışlı oyuncu Banu Çiçek kimdir kaç yaşında nereli? oyuncunun tüm hayatıyla ilgili yazmış olduğumuz özgeçmişi konumuz içerisinde.

Banu Çiçek Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Banu Çiçek 2017 tarihine göre 39 yaşında olan bir oyuncudur.1978’li olan oyuncunun dünyaya gelmiş olduğu yer Almanya’dır.Baya bir süre Almanya’da yaşamasının ardından ailesinle beraber Türkiye’ye gelmiş ve İzmir’de ikamet etmeye başlamıştır.Lise eğitimini İzmir’in çok eski liselerinden biri olan ünlü Eşrefpaşa Lisesi’nde tamamlamış ardından ise Mersin Üniversitesini kazanarak burada Tiyatro bölümünü bitirmiştir.

Oyunculuktaki profesyonel açıdan ilk rolünü bir Tiyatro oyununda rol alarak gerçekleştirdi.Ardından 2002 tarihinle beraber 2. tiyatro oyununda oynamış olan oyuncu ardından ise dizilerde roller almaya başladı.Çok sayıda tiyatro oyunu içerisinde roller almış oyuncunun tiyatro oynadığı bazı oyunları şöyle belirtebiliriz : Kızılırmak, Murtaza, Pırlatan Bal, Peter Pan, Bilmelisin ki, Aşk her yerde ve İsim Şehir hayvan oyunlarıdır.

Bazı reklamlarda da bulunmuş olan oyuncu Colgate ve Dışbank reklamında oynamıştır.

Halen Çağdaş Drama Derneği üyelerindne biri olan oyuncu 2007 senesinden itibaren burada gönüllü bir şekilde yer almaktadır.Bu dernekle beraber bir çok farklı ilde atölye çalışmalarında bulunmuştur.

banu-cicek-biyografi

Banu Çiçek Oynadığı Diziler ve Filmler

2001 – ŞaşıFelek Çıkmazı
2003 – Metropol Kabusu (Film)
2004 – 24 Saat
2004 – Omuz Omuza
2004 – Size Baba Diyebilir miyim?
2004 – Çemberimde Gül Oya
2005 – Sensiz Olmuyor
2007 – Kavak Yelleri ( Tek Sezon)
2008 – Beni Unutma
2008 – Yol Arkadaşım
2009 – IV. Osman
2009 – Mezuniyet (Film)
2009 – Nefes ( Film)
2010 – Ömre Bedel

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın