Cengiz Semercioğlu Kimdir Hayatı

Cengiz Semercioğlu Kimdir?

Ekranların dobra sunucularından biri olan ve aynı zamanda yazarlıkta yapmakta olan Türkiye’nin tanımış olduğu önemli isimlerden Cengiz Semercioğlu kimdir? bu soruya ait hazırlamış olduğumuz en detaylı özgeçmiş bu konumuzda.

Cengiz Semercioğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi

Ünlü isim Cengiz Semercioğlu, 1967 tarihinde dünyaya gözlerini İstanbul ilimizde açmış olan ve doğma büyüme buralı olan bir isimdir.Aslen Tekirdağ nüfusuna kayıtlıdır.Üniversite sıralarındayken gazetecilik ile tanışmış ve o yaşlardan itibaren gazetecilik yapmaya başlamıştır.İlk olarak Hürriyet Gazetesinde çalışmaya başlamış ve ardından çeşitli Gazeteler ve Televizyonlar ile çalışma hayatlarını sürdürmüştür.

2000 yılınla beraber Cine 5 ekranlarında çalışmaya başlamış olan isim burada yaklaşık 7 sene süresince görev almış ve sunmuş olduğu programla kısa sürede tanınmaya başlamıştır.Cine 5 ekranlarının ardından Habertürk televizyonuna geçmiş ve burada Full Ekran adındaki programın hazırlayıcısı ve sunucusu olmuştur.

Habertürk’de bir süre çalıştıktan sonra CNN Türk televizyonuna geçmiş ve yine burada da bir süre kadar çalışmasının ardından Star Tv ekranlarına geçiş yapmıştır.Star Tv’nin ardından ise Tv8’de sunuculuk yapmaya başlamış olan isim programın yeterli derecede reyting alamaması nedeniyle programını bitirmek zorunda kalmıştır.

Bir takım dizilerde de rol alan isim konuk oyuncu olarak 2 dizide bulunmuştur.Bunların birincisi Kurtlar Vadisi dizisi diğeri ise Yalan Dünya dizisidir.

Cengiz Semercioğlu 2009 senesinde evlenmiştir.Eşinin ismi Berna Bayıktır.2011 tarihinde ise bir çocukları doğmuştur.Cocuklarının ismi Peradır.

Ünlü isim Halen Star Tv ekranlarında Duymayan Kalmasın programının sunucularından biri olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir