Nilay Erdönmez Kimdir?

Nilay Erdönmez Kimdir?

2007’de oynamış olduğu dizi ile beraber oyunculuk alanında çok iyi işler yapmış ve hızlı bir şekilde oyunculuğunu sürdürmeye devam eden oyuncu Nilay Erdönmez kimdir? şimdi gelelim güzel oyuncunun kapsamlı bir özgeçmişine.

Nilay Erdönmez Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç? Hayatı

Hayata gözlerini 12 Mayıs 1986 senesinde açmış olan güzel oyuncu Nilay Erdönmez doğma büyüme İstanbullu bir isimdir.Güzel isim Mimar Sinan Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı’nda okumuş ve burada Tiyatro bölümünü bitirmiştir.Okuldan sonra oyunculuğa tamamen yönelen isim bu yönde almış olduğu eğitiminde katkısıyla yıllar içerisinde bazı dizilerde ve filmlerde yer almaya başlamıştır.Dış görünüşünlede dikkat çekmeyi başaran oyuncunun boyu 1,69 cm ve kilosu ise 52’dir.

Tiyatroyu çok seven oyuncu dizi projesi öncesinde bazı tiyatro oyunlarında bulunmuştur.Oynamış olduğu tiyatro oyunlarının ardından ise 2007 tarihinde Güzel Günler isimli dizide rol almıştır.Bu dizi ünlü oyuncu açısından son derece önemli bir dizidir.Çünkü ilk televizyon oyunculuğunu bu dizi ile beraber gerçekleştirmiştir.Bu dizinin ardından Yılanlar ve Güvercinler isimli filmde rol alan güzel isim, oyunculuğa etkili bir giriş yapmıştır.

2012’de Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde rol almaya başlayan ünlü isim bu dizide 2 sezon yer almış ve istikrarlı oyunculuk grafiğini sürdürmüştür.En son olarak Adı Zehra dizisinde Gazeteci rolü ile karşımıza çıkmış olan oyuncu ayrıca Tehlikeli Karım dizisinde de rol almıştır.Son oynamış olduğu bu dizi Altıncı bölümde bitmiştir.

Nilay Erdönmez Oynadığı Diziler ve Filmler

2007 – Guzel Günler
2010 – Yılanlar ve Guvercinler (Film)
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam
2012 – Gozetleme Kulesi (Film)
2013 – Sevdaluk
2016 – Bütün Saadetler Mümkündür (Fılm)
2016 – Mezarcı (Fılm)
2018 – Adı Zehra
2018 – Tehlikeli Karım

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın