Veli Ağbaba Kimdir Hayatı Özgeçmişi

Veli Ağbaba Kimdir?

2018’e göre Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkan yardımcılarından biri olarak görevini sürdüren aynı zamanda Malatya Milletvekiliğide yapan Chpli Veli Ağbaba kimdir? sizlere bu sorunun yanıtlarını en açıklayıcı şekilde sunuyoruz.

Veli Ağbaba Kimdir Nerelidir Hayatı Biyografisi

03.03.1968 senesinde hayata merhaba demiş olan siyasetçi Veli Ağbaba Malatya’da dünyaya gözlerini açmıştır.Doğmuş olduğu tarihle beraber uzun seneler Malatya’da yaşamış ve liseyi tamamlayana kadar Malatya’da yaşamıştır.Annesinin ismi Elif, Babasının ismi ise Hüseyindir.Malatya’da bulunan Turan Emeksiz Lisesini bitirmiş ve ardından ise Anadolu Üniversitesine yazılarak burada İşletme bölümünü okumuştur.Okul bittikten sonra aile şirketinde çalışmaya başlamış ve yöneticilik yapmıştır.

Veli Ağbaba Siyasete atılmadan önce bir süre kadar Halkevlerinde bulunmuş ardından ise askerliğini yapmıştır.Askerden geldikten sonra ise SHP’de siyaset yapmaya başlamış ve bu partinin üyelerinden biri olmuştur.1994 senesinde Malatya Belediyesi Meclis üyesi olmuş olan isim SHP ile Chp’nin birleşminin ardından CHP içerisinde çeşitli görevler almaya başlamıştır.1998 senesinde başarılı geçen diğer görevlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı olmuştur.

2011 senesinde ilk kez Mecliste bulunmaya hak kazanmış ve yapılan seçimlerde CHP Malatya Milletvekili seçilmiştir.2014’de Chp’nin Yerel Yönetimlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevine getirildi.2015’de yapılan Genel Seçimlerde tekrar aday gösterildi ve yine Malatya CHP Milletvekili seçilmeyi başardı.

Evli olan ünlü siyasetçi 2 çocuk sahibidir.Çocuklarından biri erkek, biri kızdır.

Chpnin sevilen siyasetçisi, halen Chp’de genel başkan yardımcılığı ile CHP Malatya Milletvekiliği görevine devam etmektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir