Davut Güloğlu Kimdir?

Davut Güloğlu Kimdir?

Karadeniz müziğinin sevilen sanatçılarından biri olan ve Nurcanım isimli albümle beraber çok büyük ses getirmiş ünlü sanatçı Davut Güloğlu kimdir? bu yazımızda yakışıklı Karadenizli sanatçının biyografisine yer vereceğiz.

Davut Güloğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Sanatçı Davut Güloğlu, 1972 tarihinde Karadeniz havasının en fazla hissedildiği yer olan Rize’de dünyaya gözlerini açmış bir isimdir.Toplam 11 çocuklu ailenin 7. çocuğu olan sanatçının babası Memur, annesi ise ev hanımıdır.Gençlik yıllarında anne ile babasını kaybetmenin hüznünü yaşamış olan sanatçı bir zamanlar futbola merak salmış ve futbol oynamıştır.

Başta Rize Belediyespor olmak üzere çeşitli amatör takımlarda futbol oynayan Davut Güloğlu ardından ise müzik sevdasına engel olamamış ve İstanbul’a gitmiştir.İstanbul’a gittikten sonra çeşitli işlerde çalışmış olan isim ailesininde desteğini almasıyla beraber 1998 tarihinde ilk albümünü çıkartarak müzik sektörüne giriş yapmıştır.

Çıkarmış olduğu İlk albümde yeterli başarıyı sağlamayan sanatçı pes etmemiş ve 2000 tarihinde çıkarmış olduğu Nurcanım albümüyle müzik piyasasını alt üst etmiştir.

Nurcanım isimli albüm sanatçının Ünlü bir şarkıcı olmasını sağlayan en önemli ve ilk albümüdür.Nurcanım parçası aylarca en çok çalınan parça olmuş ve sanatçı bu şarkıyla bir çok programa davet edilmiştir.Bu albümde seslendirmiş olduğu Benim Büyük Allahım, Semaver, Kömürlen mi Yazılmış isimli parçalarda albümün sevilen şarkıları arasına girmiştir.

Nurcanım albümünün ardından 3 sene sonra Katula Katula albümünü çıkartmış olan şarkıcı yine bu albümünde de tarzını hiç bozmamış ve bir çok güzel esere yer vermiştir.Özellikle albümdeki Yalan mı? isimli parça dinleyicilerin halen dinlemiş olduğu mükemmel parçalar arasındadır.

Davut Güloğlu Katula Katula isimli albümden sonra 2004 tarihinde Dur Orda Dur, 2005 tarihinde ise Çat Çat isimli albümleri çıkarmış olan sanatçı bu iki albümde yeterli çıkış rakamını elde edemesede 2007’de çıkarmış olduğu Kapak Olsun albümü ile eski günlerine dönmüştür.

Son olarak Hayat Devam Ediyor isimli albümü 2018 yılında çıkarmış sanatçı Karadeniz Müziğinin en güçlü seslerinden biri olarak yoluna devam ediyor.

Davut Güloğlu Albümleri

2018 – Hayat Devam Edıyor
2015 – Aşk
2012 – Senı Senı
2009 – Kopalım Bari
2007 – Kapak Olsun
2005 – Çat Çat
2004 – Dur Orda Dur
2003 – Katula Katula
2000 – Nurcanım
1998 – Sarilsamda Olmayı Darılsamda Olmayı

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın