Davut Güloğlu Kimdir Aslen Nerelidir? Biyografisi

Davut Güloğlu Kimdir?

Karadeniz müziğinin sevilen sanatçılarından biri olan ve Nurcanım isimli albümle beraber çok büyük ses getirmiş ünlü sanatçı Davut Güloğlu kimdir, kaç yaşında, nereli gibi internette en çok aranan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Davut Güloğlu Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında?

Davut Güloğlu kaç yaşında diye soruyorsanız Davut Güloğlu 1972 tarihinde Rize’de dünyaya gelmiştir. Toplam 11 çocuklu ailenin 7. çocuğu olan sanatçının babası memur, annesi ise ev hanımıdır. Gençlik yıllarında anne ile babasını kaybetmiştir. hüznünü yaşamış olan sanatçı

Davut Güloğlu bir zamanlar futbola merak salmış ve futbol oynamıştır. Başta Rize Belediyespor olmak üzere çeşitli amatör takımlarda futbol oynayan Davut Güloğlu ardından ise müzik sevdasına engel olamamış ve İstanbul’a gitmiştir. İstanbul’a gittikten sonra çeşitli işlerde çalışmış olan isim ailesinin de desteğini almasıyla beraber 1998 tarihinde ilk albümünü çıkartarak müzik sektörüne giriş yapmıştır. Çıkarmış olduğu ilk albümde yeterli başarıyı sağlamayan sanatçı pes etmemiş ve 2000 tarihinde çıkarmış olduğu Nurcanım albümüyle müzik piyasasını alt üst etmiştir.

Nurcanım isimli albüm ile Davut Güloğlu büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Nurcanım parçası aylarca en çok çalınan parça olmuş ve sanatçı bu şarkıyla birçok programa davet edilmiştir. Bu albümde seslendirmiş olduğu Benim Büyük Allahım, Semaver, Kömürlenmi Yazılmış isimli parçalarda albümün sevilen şarkıları arasına girmiştir.

visum china
visum china

Nurcanım albümünün ardından 3 sene sonra Katula Katula albümünü çıkartmış olan şarkıcı yine bu albümünde de tarzını hiç bozmamış ve birçok güzel şarkıya yer vermiştir. Özellikle albümdeki Yalan mı? isimli parça dinleyicilerin halen dinlemiş olduğu mükemmel parçalar arasındadır.

Davut Güloğlu Katula Katula isimli albümden sonra 2004 tarihinde Dur Orda Dur, 2005 tarihinde ise Çat Çat isimli albümleri çıkarmış olan sanatçı bu iki albümde yeterli çıkış rakamını elde edemesede 2007’de çıkarmış olduğu Kapak Olsun albümü ile eski günlerine dönmüştür.

Son olarak Hayat Devam Ediyor isimli albümü 2018 yılında çıkarmış sanatçı Karadeniz müziğinin en güçlü seslerinden biri olarak yoluna devam ediyor.

Davut Güloğlu Aslen Nereli?

Davut Güloğlu aslen Rizeli’dir.

Davut Güloğlu Evli Mi?

Davut Güloğlu evli mi? Davut Güloğlu 1993 yılında Sibel Yıldırım ile evlenmiştir. Fakat 2003 yılında ayrılmışlardır.

Davut Güloğlu Albümleri

  • 2018 – Hayat Devam Ediyor
  • 2015 – Aşk
  • 2012 – Seni Seni
  • 2009 – Kopalım Bari
  • 2007 – Kapak Olsun
  • 2005 – Çat Çat
  • 2004 – Dur Orda Dur
  • 2003 – Katula Katula
  • 2000 – Nurcanım
  • 1998 – Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi

Davut Güloğlu Instagram Hesabı

Davut Güloğlu’nun Instagram hesabının adı gulogludavut ve 2021 Şubat ayı itibari ile 156 bin takipçisi bulunmaktadır.

Davut Güloğlu ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir