Duygu Kaya Kimdir?

Duygu Kaya Kimdir?

Ekranların güzel isimleri arasında bulunan ve son olarak CNN Türk ekranlarında izlemeye başladığımız ünlü sunucu Duygu Kaya kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu nedir? bütün cevapları ve ayrıntılı özgeçmişi sizlerle.

Duygu Kaya Kimdir? Biyografisi

1989 tarihinde İstanbul’da doğan Duygu Kaya, 1.72 metre boyunda, 52 kilo ve kahverengi gözlü bir isimdir.Üniversite eğitimini Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde tamamlamış olan isim Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

Okul bittikten sonra 1 yıl boyunca İsveç Halmstad University’de Erasmus programında yer almış olan ünlü sunucu, Bolu’da Üniversite okuduğu yıllardan itibaren meslek yaşamına başlamış ve akabinde ise Medya Akademesi’ne yazılarak sunuculuk ve diksiyon dersleri almıştır.

İlk olarak Hürriyet Gazetesinde staj yapmış olan Duygu Kaya, ardından ise Artı 1 televizyonunda muhabirlik yapmıştır.Muhabirlik ile birlikte kendini iyice geliştiren güzel sunucu, akabinde ise Habertürk ekibine dahil olmuş ve 3 yıl boyunca Habertürk ekranlarında muhabirlik yapmaya devam etmiştir.

2018 tarihinde Habertürk ekranlarından Kanal D’ye transfer olan ünlü isim, bu kanalda da tıpkı Habertürk ekranlarında olduğu gibi muhabirliğe devam etmiştir.Kanal D sonrası yoluna CNN Türk ile devam eden isim burada “Gece Haberleri” ve “Hafta Sonu Güne Merhaba” isimli programların sunuculuğunu üstlenmektedir.

Sosyal projelere çok bağlı olan ve bunun için çabalayan güzel sunucu, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki okullardaki eksiklikleri görüp buna göre çeşitli yardım kampanyaları içerisinde aktif olarak görev yapmaktadır.kimdirkim.com Spor yapmayı çok seven ünlü isim, genellikle yürüyüş yaparak spor yapmayı tercih etmektedir.

Kariyeri süresince yapmış olduğu çeşitli haberler nedeniyle ödülde almış olan Duygu Kaya, Engellilere yönelik yapmış olduğu haber ile birlikte Gazeteciler Cemiyeti ödülünü almıştır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın