Ece Sükan Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Ece Sükan Kimdir?

Beş parmağında, beş yetenek olan isimlerden biri olan oyuncu, model ve sunuculuk yapmış Ece Sükan kimdir? siz değerli okuyucularımız için işte bu sorunun yanıtı ve daha fazlası.

Ece Sükan Kimdir? Kaç Yaşında Boyu Kaç? Biyografisi

1977 tarihinde Ankara’da hayata gözlerini açan oyuncu Ece Sükan, Tiyatrocu bir anneye ve Mühendis bir babaya sahiptir.Ailenin 2 çocuğu içerisinde küçük olan oyuncunun bir tane abisi bulunmaktadır.Boyu 1,77 cm olan oyuncu 56 kilodur.

İlkokul ile lise arasındaki tüm eğitim hayatını Ankara’da bulunan TED Koleji’nde tamamlamış olan isim ardından ise Piyano dersleri almaya başlamıştır.Lise sonrası ODTÜ’yü kazanmış isim burada Piskoloji bölümünü okumuştur.Üniversite okuduğu tarihlerde bir süre kadar Djlik yapmış isim okul bitmesiyle beraber Ankara’dan İstanbul’a gitmiştir.Buraya gider gitmez modellik yapmaya başlamış isim aynı yıl içinde Best Model Of Turkey isimli yarışmaya girdi ve 3. oldu.

Bir süre kadar yarışmanın ardından New York’a gitmiş olan Ece Sükan New York’ta abisinin yanında kalmış hem de burada eğitim almıştır.

visum china
visum china

Çocukluk zamanlarında Kayahan ile beraber program sunmuş olan isim ayrıca bir takım çizgi filmlerin seslendirmelerinde de görev almıştır.2000 tarihinden itibaren tanınmış bir dergide moda editörlüğü yapmış olan oyuncu, sonra da editörlüğe devam etmiş ve çeşitli firmalarla, dergilerde editörlük yapmayı sürdürmüştür.

2004 tarihinde oyunculuk yapmaya başlamış ve ilk olarak 24 Saat dizisinde oynamıştır.Ardından Haziran Gecesi ve Aşk Yakar dizilerinde rol alan isim 2010’dan sonra bir süre oyunculuk yapmamış 2018 tarihinde tekrar ekranlara dönmüştür.

2014 yılında Ümit Benan ile evlenmiş olan oyuncu 2017 tarihinde ise karşılıklı anlaşıp ayrılmışlardır.

Ece Sükan Oynadığı Diziler

2004 – 24 Saat
2004 – Haziran Gecesi
2008 – Aşk Yakar
2009 – Avrupa Yakasi
2010 – Kızım Nerede?
2018 – Gulperi

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir