Ertuğrul Şakar Kimdir?

Ertuğrul Şakar Kimdir?

Bir dönemin Efsane dizilerinden biri olmuş olan Şefkat Tepe dizisindeki Kordon Celil karakteri ile adı duyulan eski ve deneyimli bir oyuncu Ertuğrul Şakar kimdir? gelelim şimdi oyuncunun hayat hikayesine.

Ertuğrul Şakar Kimdir Aslen Nerelidir? Biyografisi

25.08.1977 yılında Sivas’ta doğan oyuncu Ertuğrul Şakar, aslen ise Çeçen kökenli bir aileye mensuptur.Okula Sivas’ta başlamış olan oyuncu ilkokul ile ortaokul eğitimlerini Sivas’ta görmesinin ardından Eskişehir’e gitmiş ve lise eğitimini burada almıştır.

Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı’nda okuyarak tamamlamış olan oyuncu ardından ise bir takım projelerde roller almaya başlamıştır.Bir yandan oyunculuk yapan isim bir yandan ise Hacettepe Üniversitesi’nde öğrencilere tiyatro ile diksiyon eğitimi vermektedir.

Tombala adındaki filmle oyunculuğa başlamış olan isim 2008 tarihinde ise Eyvah Halam dizisinde oynamıştır.

2010-2014 tarihleri arasında Şefkat Tepe dizisinde canlandırmış olduğu Kordon Celil karakteri oyuncunun profesyonel oyunculuk tarihi içerisinde en önemli yere sahip olduğu bir dizi olmuştur.Bu diziden sonra onlarca Kordon Celil fan sayfaları açılmıştır.Dizide terörle mücadele eden time ait Astsubayı canlandırmıştır.Bir çok kişi oyuncuyu bu dizideki lakabınla tanımaktadır.

2 sezon kadar Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde de rol almış olan oyuncu ayrıca Direniş Karatay ismindeki filmde de 2017 tarihinde oynamıştır.

Ertuğrul Şakar Oynadığı Diziler ile Filmler

2005 – Tombala (Film)
2008 – Eyvah Halam
2010 – Şefkat Tepe
2014 – Nızama Adanmış Ruhlar
2014 – Kurtlar Vadisi Pusu
2017 – Direniş Karatay (Film)
2017 – Kurtlar Vadisi Vatan (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın