Esra Sönmezer Kimdir Hayatı Boyu

Esra Sönmezer Kimdir?

Sunuculuk ve oyunculuk mesleğini bir arada yürüten ve iki alanda da izleyiciden olumlu eleştiriler alan güzel isim Esra Sönmezer kimdir? beğenilen ismin ayrıntılı özgeçmişi.

Esra Sönmezer Kimdir Kaç Yaşında Boyu ve Hayatı

23.02.1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Esra Sönmezer, doğduğu günden bu yana yaşamını hep İstanbul’da sürdürmüştür.Aslen Arnavut olan isim tek çocuktur.Sekiz yaşındayken baleye başlamış ve 4 yıl boyunca bale eğitimleri almıştır.Boyu 1,78 cm’dir.

Ortaokul zamanlarındayken 3 sene süresince okulun Atletizim takımında yer almış ve okulunu karşılaşmalarda temsil etmiştir.Binbir yetenekli isim sadece bu spor dalında değil ayrıca Karate sporunda da oldukça iyidir.Ünlü ismin Kahverengi Kuşağı vardır.

Esra Sönmezer güzelliği kanıtlanmış ünlülerden biridir.2002 tarihinde yapılmış Güzellik Yarışmasına katılarak burada birinci olmuştur.Ardından aynı tarihte Ülkemizi Avrupa’da temsil etmiş ve Dünya Güzellik Yarışması içerisinde dördüncü olmuştur.Güzel bir derece almasına rağmen yarışma içerisinde bir takım haksızlıklar olduğunu düşünerek tacını kabül etmemiştir.

2002 tarihinin son zamanlarında Türkcell reklamlarında rol almaya başlamış olan isim, aynı yıl annesini kaybetmenin acısını yaşamıştır.Yaklaşık olarak 5 sene kadar bütün işlerini bırakmış olan isim 2007 tarihinde Müjdat Gezen Aktör Studio’ya yazılmış ve burada başta tiyatro olmak üzere dans, diksiyon ve müzik dersleri almıştır.

2008’den 2010 tarihine kadar Trt2 ekranlarında bir dönem sunuculuk yapmış olan Esra Sönmezer ardından ise bir çok farklı Tv kanalında çalışmış ve buralarda sunuculuk yapmıştır.Sunmuş olduğu programlardan ilki, Hayatımız Sigortalı programı ardından ise Cine5 televizyonunda Doğal Yaşam adındaki programdır.

2016 tarihinde İşte Benim Stilim yarışmasında yer almış ve ilk eleme gününde elenerek yarışmadan ayrılmıştır.

2015-2016 tarihleri arasında Number One Tv’de çalışmaya başlamış olan isim son olarak ise Teve2 kanalında sunmuş olduğu günlük programla yoluna devam etmektedir.

Esra Sönmezer Oynadığı Filmler ve Diziler

2011 – Dürüye’nin Güğümleri
2012 – Umutsuz Ev Kadınları
2012 – Oğlum Bak Git
2013 – Galip Derviş
2014 – Tersine
2014 – Çılgın Dersane 4
2015 – Avanak Dedektör
2015 – Kalıngiller
2016 – Oldu mu Şimdi?
2017 – Aslan Ailem
2017 – Joker Çetesi
2017 – Karımı Gördünüz Mü?
2018 – Yarı Yol

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir