Mahir Ünal kimdir özgeçmişi ve hayatı

Mahir Ünal Kimdir?

Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili seçilmiş Mahir Ünal ile ilgili bilgileri yazdığımız bu yazıda öğrenebilirsiniz.

Mahir Ünal Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Akpli Mahir Ünal, 01.07.1966 senesinde Kahramanmaraş’ta hayata gözlerini açmış siyasetçi bir kişidir.Annesi Fitnat hanım, babası ise Mehmet beydir.İlkokula Kahramanmaraş’ta başlamış, ortaokul sonrası ise İstanbul’a ailesiyle yerleşip liseyi orada okumuştur.

Mahir Ünal, Liseden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okumuş ve burayı 1991 tarihinde diplomasını alarak tamamlamıştır.1992 tarihinde Öğretmenlik mesleğine başlayan isim öğretmenliğin ardından çeşitli danışmanlık hizmetleri vermeye başlamıştır.2005 tarihinde İto’da görev almaya başlamış ve Müşavirlik yapmıştır.

2004-2009 tarihleri arasında Akp’nin strateji ekibi arasında bulunan isim ayrıca 2007’den 2009’a kadar İstanbul B.B Spor’un Yönetim kuruluğu üyesi olmuştur.

Başta Kıbrıs olmak üzere, Malezya ve Irakta seçim kampanyalarında görevli olmuş ve seçim öncesi kişileri bilgilendirmiştir.

Bir dönem Özel bir Üniversite’de görev yapan Mahir Ünal, burada bölüm başkanı olarak bulunmuştur.

İngilizce ile Arapça diline çok iyi hakim olan isim 2014 senesinde evlenmiştir.Eşinin ismi Şule Özdindir.Çiftin 1 çocukları bulunmaktadır.

24. dönemden itibaren Akp’nin Kahramanmaraş Milletvekili olan isim 25. dönem, 26. dönem ve son olarak 27. dönemde Vekilliğine devam etmiştir.2015’de bir dönem kadar Ahmet Davutoğlu zamanında Kültür ve Turizm bakanlığı yapmıştır.2011 tarihinde Grup Başkanvekili olarak bulunmuş isim Akp’nin önemli kişileri arasındadır.

Akp’de çeşitli alanlarda görev yapmış olan isim, Akp adına en fazla televizyonda gördüğümüz simalardan biridir.Hem gelişmeleri hem de bir dönem yapmış olduğu sözcülük görevi nedeniyle bir takım bilgiler vermektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir