Mehmet Şimşek Kimdir Yaşı Kaç Biyografisi

Mehmet Şimşek Kimdir Nerelidir?

Türkiye’de en önemli bakanlıklardan biri olan Maliye Bakanlığı görevini yürüten siyasetçilerimizden Akpli Mehmet Şimşek kimdir nerelidir?

Mehmet Şimşek Kimdir Kaç Yaşında Nereli Biyografisi

Mehmet Şimşek Güneydoğu bölgesinde yer alan Batman ilimizde 1967 tarihinde hayata gözlerini açmış bir isimdir.Batman’ın Gercüş ilçesinde doğmuştur.Kürt kökenli Türk siyasetçilerdendir.9 kardeştir ve o en küçükleridir.Annesinin ismi Mehdiye, babasının ismi ise Hasan’dır.İlkokula doğmuş olduğu köyde başladı ve daha sonra abisinin tayini sebebi ile Batman Merkez’e gitti.Ardından tekrar Gercüş ilçesine geçti ve orada Ortaokul hemde liseyi tamamladı.Lise bitmesinin ardından okumayı sürdürmek için Başkent’e gitmiştir.

Mehmet Şimşek Başkent’te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde okumaya başladı.Okulu bitirdikten sonra 1 sene boyunca görev aldı.1990 senesinde Burs alarak İngiltere’ye gitti ve burada hem master yaptı hemde dil öğrendi.İngiltere’de okuduğu sırada üzücü bir haber aldı ve babasını kaybetti.

1993 tarihinde Türkiye’de çalıştığı vakitlerde Gazete’den iş alımlarına bakıp Amerika Büyükelçiliği’ne başvurdu ve başvuru sonucunda işe girdi.Bursunu 5 sene içersinde taksit taksit ödeyip bitirdi.1997 senesinde Amerika’dan oturma izni aldı ve Amerika’ya gitti.1 sene Amerika’da yaşadı 1998 tarihinde İstanbul’a dönüş yaptı.1999 tarihinde Amerika asıllı olan bayan ile 1999 tarihinde evlendi.

2007 tarihinde Ortadoğu ve Avrupa Araştırma bölümünde bulunduğu görevini bırakarak Milletvekili Seçimlerine katıldı.22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan Türkiye Genel Seçimlerinde Gaziantep Ak parti Milletvekili olarak meclise geldi.2011 tarihinde memleketi olan Batman’dan vekil oldu ve seçim sonucunda meclise gelmeyi haketti.2007-2009 tarihleri arasında Ekonomiden Sorumlu Bakan olmasına rağmen 2009 tarihinden sonra ise Maliye Bakanı olarak görev yaptı.2011 tarihinden sonra bu görevi tekrar sürdürmeye devam etti.

Mehmet Şimşek 1999 tarihinde evlenmiş olduğu Amerika Kökenli eşinden 2009 senesinde ayrılma kararı almış ve çift boşanmıştır.2010 tarihinde Esra Kara ile evlenmiştir.İngilizcesi çok iyi olan Mehmet Şimşek Türk Vatandaşı ve aynı zamanda İngiltere vatandaşıdır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.