Merve Altınkaya Kimdir Hayatı Biyografisi

Merve Altınkaya Kimdir?

Oyunculukta çok uzun zamandır var olan ve yer almış olduğu dizi ile filmlerde göstermiş olduğu performansla çok sayıda izleyicinin beğenisini kazanmış güzel oyuncu Merve Altınkaya kimdir? bu sorunun yanıtını sizlere en doğru bir şekilde aktaracağız.

Merve Altınkaya Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç? Biyografisi

Oyuncu Merve Altınkaya, 21.10.1985 senesinde hayata gözlerini açmış İstanbul doğumlu bir isimdir.Ünlü oyuncu lise senelerinden itibaren oyunculuğu kafasına takmış ve eğitiminide bu yönde almak istemesi sebebiyle Konservatuar sınavlarına girmiştir.Sınavlarda başarılı olamayan oyuncu bunun ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezine yazılmış ve burada oyunculuk dersleri almıştır.Boyu 1.67 cm olan oyuncu 53 kilodadır.

2004 tarihinde ilk kez dizide rol alan oyuncu, Avrupa Yakası dizisinde rol almıştır.Bu diziyle beraber başlamış olduğu kariyerinde güzel bir şekilde ilerlemiş ve bazı projelerde yer almıştır.2007 senesinde Senden Başka adındaki filmde rol alan oyuncu çıkışını ise 2008 senesinde rol almış olduğu Baba Ocağı dizisinde gerçekleştirmiştir.Bu dizide çok sevilen oyuncu kısa sürede ünlü bir oyuncu olmuştur.

En son ise 2015 tarihinde Poyraz Karayel isimli dizide görmüş olduğumuz ünlü isim Merve Altınkaya o zamandan beri herhangi bir dizide oynamamıştır.Taç reklamı ile 3 sene sonrası tekrar ekranlarda gördüğümüz oyuncu bakalım yakın zamanda tekrar dizilere dönecek mi?

visum china
visum china

Evli olan oyuncunun eşinin ismi Kadir Özdaldır.Çiftin bir tane çocukları bulunmaktadır.

Merve Altınkaya Oynadığı Diziler ve Filmler

2004 – Avrupa Yakası
2007 – Senden Başka (Film)
2008 – Baba Ocağı
2009 – Nefes
2009 – Papatyam
2010 – Bıtmeyen Şarkı
2010 – Cümbür Cemaat Aıle
2012 – Sultan
2013 – Vay Basıma Gelenler (Film)
2015 – Poyraz Karayel
2015 – Değiştir Bakalım (Film)
2018 – Tufa

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir