Samet Aybaba Kimdir Hayatı Özgeçmişi

Samet Aybaba Kimdir Biyografisi

Türk Futbolunun önemli teknik adamlarından biri olan ve bu zamana kadar bir çok önemli takımda Teknik direktörlük yapmış ünlü Teknik adamlardan Samet Aybaba kimdir? biyografisi ile beraber deneyimli teknik adamı yakından tanımaya var mısınız? başlıyoruz.

Samet Aybaba Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Ünlü Teknik Direktör Samet Aybaba, 02.03.1955 senesinde Osmaniye’de hayata gözlerini açmış bir sporcudur.Ailenin 5 çocuğundan biri olan ünlü teknik adamın kız kardeşi hayatını kaybetmesinin ardından ailesiyle beraber Hatay’ın İskenderun ilçesine taşınmışlardır.Kendisi gibi futbolla ilgilenen kardeşinin ismi ise Adnan Aybabadır.

İskenderun’a yerleşilmesinin ardından İskenderunspor’da top oynamaya başlamış olan isim bu takımda kendini gösterme fırsatı bulmuş ve kısa sürede Türkiye’nin büyük takımlarından biri olan Beşiktaş takımına transfer olmuştur.Beşiktaş’ta oynamış olduğu sezonlarda genellikle defans ile orta sahada oynamış olan isim toplam onbir yıl süresince Beşiktaş’ın formasını terletmiş ve bir süre kadar kaptan olarak sahaya çıkmıştır.1988 senesinde ise futbolculuk yaşamını yapmış olduğu jübüle ile tamamlamıştır.

Samet Aybaba, Beşiktaş’ta oynarken Ümit Milli Takıma davet edilmiş ve burada 8 defa Ümit Milli Takım forması giymiştir.

Futbol hayatını noktalamasının ardından Teknik Direktörlük yapmaya başlamış olan ünlü teknik adam ilk olarak Ankaragücü takımının teknik direktörlüğünü yapmıştır.1990 ile 1991 seneleri arasında bu takımda teknik adam olarak görev alan isim ardından ise Kayserispor takımının başına geçmiş ve burada mesleğine devam etmiştir.Üst üste hiç bir sezon boş kalmadan uzunca süre teknik adamlık yapan isim Adana Demirspor, Vanspor, Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Trabzonspor, Bursaspor gibi takımlarda teknik direktörlük yapmıştır.

Son olarak Samet Aybaba 2017-2018 sezonunda Sivasspor takımında teknik direktörlük yapmış ve başarılı sayılabilecek bir sezon geçirmiştir.2018-2019 sezonunda hangi takımda olacağı henüz daha belli olmayan teknik adamın Trabzonspor ile anlaştığı iddiaları gündemden halen düşmüş değil.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir