Seda Akgül Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Seda Akgül Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Bu zamana kadar çeşitli haber spikerliği ve sunuculuk yapmış ardından ise çok izlenen evlendirme programlarından biri olan Kanal D ekranlarında yayınlanan programın sunucu koltuğunda oturmaya başlamış ünlü isim Seda Akgül Kimdir kaç yaşında nereli? merak edilen bilgileri ile işte özgeçmişi.

Seda Akgül Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Seda Akgül 45 yaşında olan reytinglerde üst sıralarda yer alan evlendirme programını sunan kişidir.Ankaralı olan sunucununun tam olarak doğum tarihi 1971’dir.Lise’nin ardından sınavı kazanarak Hacettepe Üniversitesinde eğitimini sürdürmeye devam etmiştir.Burada İngilizce bölümünü okumuştur.Ardından ise Başbakanlıkta çalışmaya başlamış ve tercümanlık yapmıştır.

Hacettepe’nin sonrasında ise İsveç’te Üniversite okumuş sunucu burada bursla beraber Gazetecilik Bölümünü bitirmiştir.2004 senesinde ise Amerika’ya gitmiş orada Staj yapmıştır.

Seda Akgül Staj sonrası Trt tarafından düzenlenmiş olan Sınavlara katılmış ve sınavı kazanmıştır.Bu sayede Spikerlik yapmaya başlamış olan sunucu Tv8 ekranlarında yayın hayatına başladı.Bu kanalın Kurulduğu tarihten itibaren bu kanalda yer almış ve Haberleri sunmuştur.

2004 tarihinden itibaren Akademisyen olarak görev almaya başlayan sunucu 2007 tarihine kadar Işık Üniversitesi’nde çalışmıştır.Tv 8 televizyonunda Program hazırlamaya başlamış olan sunucu 2012 senesinde ise Tv8’de yer almış olduğu görevi bırakarak Star Tv kanalına geçmiştir.Star Tv televizyonunda Sabah programını sunmuştur.

2014 tarihinde Star Tv’den ayrılmış Kanal D ekranına geçmiş ve 2014’den beri Kanal D ekranında gündüz kuşağı üzerinde en fazla izlenen evlendirme programlarından birini sunmaya başlamıştır.

seda-akgul-biyografisi

Çok sayıda toplantıda yer almış olan sunucunun belli başlı yer almış olduğu toplantıları şu şekilde sıralayabiliriz :NATO İstanbul Zirvesi Toplantısı 2006 tarihinde, Turizm Bakanlığı tarafından Mavi Bayrak Açılış Töreni 2009 tarihinde Dünya Turizm ödülleri toplantısı 2010 senesinde.

Bu saydığımız önemli toplantı ve açılışlarda sunuculuk yapmış olan ünlü sunucu Seda Akgül bu programların bazılarını 2 dille beraber sunmuştur.Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın