Seda Akgül Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Seda Akgül Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bu zamana kadar çeşitli kanallarda haber spikerliği ve sunuculuk yapmış, bazen söylemiş olduğu laflarla gündem olan ünlü isim Seda Akgül kimdir kaç yaşında nereli? merak edilen bilgileri ile işte özgeçmişi.

Seda Akgül Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Seda Akgül, 17.06.1971 yılında doğmuş olan bir kişidir.Ankaralı olan sunucu lisenin ardından sınavı kazanarak Hacettepe Üniversitesinde okumaya başlamıştır.Bu Üniversitenin İngilizce bölümünden mezun olan isim sonrasında ise Başkanlıkta çalışmaya başlamış ve tercümanlık yapmıştır.

Hacettepe’nin arkasından İsveç’te ikinci Üniversitesini okumuş sunucu, burada bursla beraber Gazetecilik Bölümünü bitirmiştir.2004 senesinde ise Amerika’ya gitmiş orada Staj yapmıştır.

visum china
visum china

Seda Akgül Staj sonrası Trt tarafından düzenlenmiş olan Sınavlara katılmış ve sınavı kazanmıştır.Bu sayede Spikerlik yapmaya başlamış olan sunucu Tv8 ekranlarında yayın hayatına başladı.Bu kanalın Kurulduğu tarihten itibaren bu kanalda yer almış ve Haberleri sunmuştur.

2004 tarihinden itibaren Akademisyen olarak görev almaya başlayan sunucu 2007 tarihine kadar Işık Üniversitesi’nde çalışmıştır.Tv 8 televizyonunda Program hazırlamaya başlamış olan sunucu 2012 senesinde ise Tv8’de yer almış olduğu görevi bırakarak Star Tv kanalına geçmiştir.Star Tv televizyonunda Sabah programını sunmuştur.

2014 tarihinde Star Tv’den ayrılmış Kanal D ekranına geçmiş ve 2014’den beri Kanal D ekranında gündüz kuşağı üzerinde en fazla izlenen evlendirme programlarından birini sunmuştur.Evlendirme programlarının tamamen yasaklanmasıyla beraber ünlü isim Kanal D’nin “4 Kadın Zamanı” isimli programında bir süre kadar yer almış sonra programdan ayrılmıştır.

seda-akgul-biyografisi

Çok sayıda toplantıda yer almış olan sunucunun belli başlı yer almış olduğu toplantıları şu şekilde sıralayabiliriz :NATO İstanbul Zirvesi Toplantısı 2006 tarihinde, Turizm Bakanlığı tarafından Mavi Bayrak Açılış Töreni 2009 tarihinde Dünya Turizm ödülleri toplantısı 2010 senesinde.

Bu saydığımız önemli toplantı ve açılışlarda sunuculuk yapmış olan ünlü sunucu Seda Akgül bu programların bazılarını 2 dille beraber sunmuştur.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.