Soner Arıca Kimdir Biyografisi Hayatı

Soner Arıca Kimdir?

Çıkarmış olduğu mükemmel albümlerle beraber Müzik piyasısının çok sevilen sanatçılarından biri olan ünlü şarkıcı Soner Arıca kimdir? sizler bu sorunun cevabını konumuzda detaylarıyla bulabileceksiniz.

Soner Arıca Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi

Sanatçı Soner Arıca, 05.02.1966 tarihinde Karadeniz’in şirin illerinden Ordu’da da hayata gözlerini açmış bir isimdir.Lise zamanlarına kadar Ordu’da yaşamış olan isim ardından ise lise için İstanbul’a gitmiş ve burada Kolej’de okumaya başlamıştır.Ardından ise Marmara Üniversitesini tercih etmiş olan sanatçı burada iktisat bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite zamanlarından itibaren müzik konusunda eğitimler almaya başlamış olan ünlü şarkı ardından ise bir süre kadar Tiyatro eğitimi görmüştür.Almış olduğu oyunculuk eğitiminin ardından yaklaşık 25-26 civarında reklamda rol almayı başarmış olan sanatçı bir süre sonra ise mankenlik yapmaya başlamıştır.Toplam 5 sene kadar mankenlik mesleğini yapmış ve sonra sadece kendini müziğe vermiştir.

Almış olduğu müzik derslerinin yanına özel dersleride eklemiş olan Soner Arıca 1992 senesinde ilk albümü ile müzik piyasasını hareketlendirmiştir.İlk albümüne Bir Umut ismini vermiş olan isim seslendirmiş olduğu albümdeki tüm şarkıların sözlerini kendisi yazmıştır.Bu albümü oldukça beğenilmiş olan sanatçı bir yandan ise yeni albüm çalışmalarına vakit kaybetmeden devam etmiş ve 1994 senesinde ikinci müzik albümünü çıkartmıştır.En Güzel Serüven ismini vermiş olduğu bu albümdeki çoğu parça çok sevilmiş ve 1 sene sonra tekrardan 3. defa çıkarmış olduğu albümle yoluna devam etmiştir.

visum china
visum china

Üst üste 1-2 sene arayla albüm çalışmalarına devam etmiş olan başarılı sanatçı Soner Arıca 1998 senesinde Sen Mutlu Ol adındaki albümü ile tekrar adından söz ettirmeye başlamıştır.Kısa süre içerisinde müzik piyasasında kendine yer bulmayı başarmış olan sanatçı ayrıca Trt televizyonunda yer alan Kurşun Kalem adındaki dizide rol almıştır.2003 senesinde Aşk şarkılarından oluşan albüm çıkartan sanatçı birbirinden güzel parçaların bulunduğu 2004 senesinde Hatıram Olsun adındaki albümü çıkarttı.

2004’de çıkarmış olduğu Hatıram Olsun albümünden sonra bir süre kadar Fransızca dilini öğrenmek amacıyla Fransa’ya gitmiş ve burada bir süre kalmıştır.Bu zamana kadar toplam 45’den fazla şarkıya klip çekmiş olan sanatçı büyük bir rekora imza atmayı başaran ender şarkıcılardan biridir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir