Belçim Bilgin Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Belçim Bilgin Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Çocuk yaştayken bile oyuncu olmak hedefi ile her zaman ilerlemiş daha sonra dizi ve sinemalarda önemli başarılar elde etmiş Güzel isim Belçim Bilgin kimdir kaç yaşında nereli? tüm merak edilmiş soruların yanıtları yazımızda.

Belçim Bilgin Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Belçim Bilgin 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da hayata gelen bir ünlümüzdür.Çocukluk zamanlarından itibaren sürekli oyuncu olmak istediğini kendine hedef koymuş ve aynı senelerde tiyatroya girmiştir.İlkokulu öğrenimini Salih Alptekin İlkokulu’nda tamamladıktan sonra babasının işi sebebi ile İskenderun’a gitmişlerdir.Boyu 1.70cm’dir.

Taşındığı vakitler Ortaokulda son seneydi ve bu nedenle son seneyi burada okudu.Ardından liseyi ise Mehmet Emin Resulzade Lisesi’ni okuyarak tamamlamıştır.

Belçim Bilgin 2002 tarihinde Hacettepe Üniversitesi’ne giriş yaptı ve burada okuduğu vakitlerde arkadaşının tanıştırması ile beraber Yılmaz Erdoğan ile tanışma şansı yakaladı.Lise senelerinden itibaren Tiyatro oyunculuğu yapan isim Yılmaz Erdoğan ile tanıştıktan sonra Sıfır Kilometre ismindeki filmde oynayıp ardındanda Okulunu bitirmeden dondurmak zorunda kaldı.Okulunu dondurmasından sonra bir süre kadar Paris’e gitti.Paris’te yaklaşık 2 yıl civarı kaldı ve Belçim Dol ismindeki filmde oynadı.

2006 tarihinde Türkiye’ye döndü ve ona birçok konuda yardım eden ünlü isim Yılmaz Erdoğan ile nikah masasına oturup evlendi.Eşinin yazmış olduğu oyunlardada oyunculuk yapmak isteyen Güzel isim Hatırla Sevgili isimli dizide Defne karakteri ile rol almıştır.

23 Ocak 2009 senesinde sinemada gösterime girmiş Güz Sancısı adındaki filmde oynamış ve rolü gereği Nemika’yı oynamıştır.2011 tarihindeki Aşk Tesadüfleri Sever adındaki sinemada ise başrol oynamıştır.

belcim-bilgin-biyografi

Belçim Bilgin Oynadığı Diziler ve Filmler

Çalsın Sazlar (2015) – Yasemin
Sadece Sen (2014) – Hazal
Kelebeğin Rüyası (2013) – Suzan Özsoy
Sessiz (2012) – Zeynep
Gergedan Mevsimi (2012)
Kurtuluş Son Durak (2011) – Eylem
Keşanlı Ali Destanı (2011) – Zilha
Aşk Tesadüfleri Sever (2011) – Deniz Usman
Güldünya (2009)
Yol Arkadaşım (2008-2009) – Figen
Güz Sancısı (2008) – Nemika
Dol (2007) – Taman
Hatırla Sevgili (2006) – Defne Gürsoy Karayel
Sıfır Kilometre (2005) – Selma

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın