Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi

Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Çaçan Hayatını Kaybetti

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan hayatını kaybetti. Burhan Çaçan 62 yaşındayken evinde geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu vefat etti. Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan hakkında detaylar.

Burhan Çaçan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Burhan Çaçan 17 Ekim 1960 tarihinde Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk halk müziği sanatçısıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Burhan Çaçan 1978 yılında TRT Erzurum Radyosunun düzenlemiş olduğu amatör sesler yarışmasını kazandı. 1981 yılında ilk albümünü çıkardı. Sefa Geldin, Ben Yarime Neler Alayım, İpek Mendil, Memik Oğlan, Ayaz Geceler, Yağ Yağmur ve Vurun Dalgalar isimli albümleri ile müzik dünyasında yer edindi.

Makber, Ağlama Yavrum, Yetim Cemo, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur adlı sinema filmlerinde oynamıştır. İlahiler 99 ve Mevlüt Ve İlahiler isminde iki tane de ilahi albümü yapmıştır.

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan 12 Ocak 2023 tarihinde 62 yaşındayken evinde geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Burhan Çaçan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir