Şarkıcı Aylin Aslım kimdir, Aylin Aslım'ın hayatı, Aylin Aslım boyu kilosu kaç, Aylin Aslım kaç yaşında, Aylin Aslım nereli?

Aylin Aslım

Aylin Aslım Kimdir? Aylin Aslım Boyu Kilosu, Kaç Yaşında?

Şarkıcı Aylin Aslım kimdir, Aylin Aslım’ın hayatı, Aylin Aslım boyu kilosu kaç, Aylin Aslım kaç yaşında, Aylin Aslım nereli? İşte Aylin Aslım hakkında detaylı bilgiler.

Aylin Aslım Kimdir?

Aylin Aslım 14 Şubat 1976 tarihinde Lich, Hessen, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı-şarkı yazarı, radyocu ve oyuncudur.

Aylin Aslım Kariyeri

Aylin Aslım müzik kariyerine 1994 yılında çeşitli mekanlarda yabancı şarkılar söyleyerek başladı. 1996’da beş kişiden oluşan “Zeytin” adlı rock grubunda yer aldı. 1998 yılında Süpersonik adıyla kendi grubunu kurdu ve aynı yıl Roxy Müzik Günleri’nde ikincilik ödülüne layık görüldü. 1999’da aynı organizasyonda Jüri Özel Ödülünü kazandı.

İlk profesyonel müzik albümü olan Gelgit, 2000 yılında Power Records tarafından yayımlanmıştır. H2000, Creamfieds ve Rockistanbul gibi büyük festivallerde sahne alan Aylin Aslım; başta Chumbawamba, GusGus, Lamb, Tindersticks, HIM, Placebo ve Macy Gray olmak üzere birçok usta müzisyen ve grupla aynı sahneyi paylaşmıştır. 2005 yılında Gülyabani’yi, 2009’da Canını Seven Kaçsın’ı ve 2013’te son albümü Zümrüdüanka’yı çıkarmıştır.

visum china
visum china

Bazı film ve dizilerde oyuncu olarak yer alan Aylin Aslım; Fatih Akın’ın 2004 yapımı Duvara Karşı filminde Senin Gibi adlı şarkıyı, 2005’te Teoman’ın Balans ve Manevra filminin müziği “Bazı Yalanlar”ı ve Kutluğ Ataman’ın “İki Genç Kız” adlı yapıtındaki “Keşke”yi seslendirmiştir.

2004’te şair Murathan Mungan’ın Söz Vermiş Şarkılar albümünde “Kimdi Giden Kimdi Kalan” adlı şarkıyı, 2007’de Onno Tunç Şarkıları albümündeki “Bir Çocuk Sevdim”i ve 2008’de “Güldünya Şarkıları” adlı albümde Nilüfer’in “Karar Verdim” şarkısını yeniden yorumlayan Aylin Aslım; 2006’da Ogün Sanlısoy ile “Kendin Oldun”, 2007’de Bulutsuzluk Özlemi’nin solisti Nejat Yavaşoğulları ile “Yüzünde Yaşam İzleri Vardı” ve 2011’de Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Badem ve TNK ile “Özgürce Yaşa” şarkılarında düet yapmıştır.

Hande Yener’in Hayrola? albümündeki “Siz” isimli şarkının yazarı olan Aylin Aslım’ın başka bir şarkısı “Senin Gibi” ise Yunan pop müzik şarkıcısı Teresa tarafından coverlanmıştır. Ayrıca sanatçının 2004 yılında Mert Yücel’le birlikte yaptıkları “Dreamer” adlı İngilizce bir single’ı da bulunmaktadır. Dreamer, Birleşik Krallık’ta 3 numaraya, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 1 numaraya kadar yükselmiştir.

Şarkıcı Aylin Aslım kimdir, Aylin Aslım'ın hayatı, Aylin Aslım boyu kilosu kaç, Aylin Aslım kaç yaşında, Aylin Aslım nereli?

Aylin Aslım Evli mi?

Aylin Aslım 14 Kasım 2020 tarihinde müzisyen Utku Vargı ile evlendi. 23 Nisan 2021 tarihinde bir oğlu doğdu. Çift 2024 yılında ayrılmıştır.

Aylin Aslım Boyu Kaç?

Aylin Aslım 1.71 metre boyundadır.

Aylin Aslım Kaç Kilo?

Aylin Aslım yaklaşık 55 kilo ağırlığındadır.

Aylin Aslım Burcu Nedir?

Aylin Aslım kova burcudur.

Aylin Aslım hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir