Birand Tunca Kimdir?

Birand Tunca Kimdir?

2007’de oynamış olduğu dizi ile birlikte oyunculuk macerasına başlayan ve günümüzde halen bazı dizilerde yer almaya devam eden yakışıklı ünlü isim Birand Tunca kimdir? işte biyografisi.

Birand Tunca Kimdir Kaç Yaşında Boyu Hayatı

05.10.1990 yılında İstanbul’da doğmuş olan oyuncu Birand Tunca, doğma büyüme İstanbulludur.Çocukluk çağlarından itibaren tiyatro ile ilgilenmeye başlamış olan yakışıklı isim, ilk olarak ilkokul ve ortaokuldayken tiyatro ile tanışmıştır.Okulun düzenlemiş olduğu oyunlarda roller almasının ardından oyunculuğu daha çok bağlanmış ve liseyi bitirmesinin ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezine yazılarak burada Tiyatro Bölümünü bitirmiştir.Boyu 1,87 cm, kilosu ise 77’dir.

Çemberin Dışında dizisi ile oyunculuğa başlamış olan oyuncu, ardından ise 2008 tarihinde Aşk Tutulması isimli filmde rol almıştır.Bu iki projede de yer aldığı sıralarda yaşının küçük olmasına rağmen gerçekleştirmiş olduğu oyunculuk çizgisiyle tam not almıştır.

2014 tarihinde Trt televizyonunda yer alan ve başladığı günden itibaren reytingleri silip sürmüş bir dizi olan Diriliş Ertuğrul dizisinde rol almış olan oyuncu bu dizide sadece 1 sezon oynamıştır.

Yakışıklı oyuncunun, Diriliş Ertuğrul’da gösterdiği performans yapımcılarında ilgisini çekmiş ve oyuncu Show Tv ekranlarında yayınlanmış olan Aşk Laftan Anlamaz dizisinde rol almıştır.

Oyuncu son olarak ise Star Tv’nin yaz ayı için ekranlara getirmiş olduğu Erkenci Kuş dizisinde oynamaktadır.

Birand Tunca Oynadığı Diziler ve Filmler

2007 – Çemberin Dışında
2008 – Aşk Tutulması (Film)
2011 – Aşk ve Ceza
2014 – Diriliş Ertuğrul
2017 – Aşk Laftan Anlamaz
2018 – Erkenci Kuş

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın