Burak Yamantürk Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Burak Yamantürk Kimdir?

2012 tarihinle beraber girmiş olduğu oyunculuk yolculuğunu hızını kesmeden halen sürdürmekte olan yakışıklılığının yanında karizmasınlada baya bir izleyici tarafından beğenilen oyuncu Burak Yamantürk kimdir? çoğunlukla bayanların özgeçmişini merak etmiş olduğu oyuncunun hayatını sizler için hazırlamış olduğumuz biyografimizle ele aldık.

Burak Yamantürk Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Burak Yamantürk 1983’lü olan Marmara bölgemizin güzide illerinden Kocaeli’de hayata gözlerini açmış bir kişidir.Ünlü oyuncu eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamlamıştır.Konservatuar eğitimi alan oyuncunun boyu 1.76 cm’dir.

Sporla ilgilenmesinden ötürü öncelikle Sporla ilgili bir bölüm okumaya karar vermiş ardından ise Müzikle ilgilenerek Dans bölümünü okumaya başlamıştır.Bitirmiş olduğu Modern Dans bölümünün ardından Türkiye’de ve Avrupa’da çok sayıda festivale gitmiştir.

Oyunculuk yapmaya başlamasının ardından Dans yapmaya bir süre kadar ara vermiş ama buna rağmen Dansı unutmayarak iyi bir denge kurmayı başarmıştır.Dizi çekimlerinin çok yoğun olduğu zamanlarda bile kendine zaman ayırabilen oyuncu Oğlak burcunun hemen hemen tüm özelliklerini taşımaktadır.

2012’de oynamış olduğu Veda adındaki diziyle beraber biranda bir çok kişi tarafından giderek tanınmıştır.Bu dizinin ardından ise 2013 senesinde iki sezon süresince Tatar Ramazan dizisinde rol almıştır.

En çok sevdiği şeylerin başında yemek yapmak olan oyuncu, bir çok yemeği yapmasını bildiği gibi tatlıda yapmayı biliyor.Yaz aylarında ise en cok Su altında dalmayı seven isim oyunculukta ise daha hedeflerinin büyük olduğunu söylüyor.

burak-yamanturk-biyografi

Burak Yamantürk Oynadığı Diziler ve Filmler

2012 – Veda
2013 – Tatar Ramazan
2014 – Böcek (Film)
2014 – Hayat Yolunda
2014 – Yasak
2015 – Acı Aşk
2017 – İçimdeki Fırtına
2018 – Dip

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.