Burcu Salihoğlu Kimdir, Biyografisi, Hayatı

Burcu Salihoğlu Kimdir?

Uzunca bir süredir ekranlarda göremediğimiz, halen oyunculuk konusunda bir çok insana eğitim veren başarılı ve önemli kişilerden biri olan çok sayıda projenin kadrosunda yer almış oyuncu Burcu Salihoğlu Kimdir? ünlü isim bu zamana kadar hangi dizilerde rol aldı ve kariyeri nasıl? işte biyografimiz.

Burcu Salihoğlu Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

Burcu Salihoğlu 1976’lı olan, Trabzonlu bir bayan oyuncudur.İki eğitim birden alan oyuncu ilk önce Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne yazılmış ve burada Psikolojik Danışmanlıkla ilgili bölümü bitirmiştir.Ardından ise Tiyatro eğitimi almak amacınla Ankara’da bulunan Ankara Üniversitesine girmiş ve burada Tiyatro bölümünü bitirmiştir.Oyuncu isim öncelikle oynamış olduğu dizi ile beraber tanınan bir kişi olmuştur.

1999 yılında ilk olarak Deli Yürek adındaki o zamanların çok ünlenmiş bir dizisinde oynamıştır.Bu dizinin sonrasında Hayat Bağları isimli dizide oynayan oyuncu 2002’de ise Abdülhamit Düşerken isimli filmde rol almıştır.

Ünlü oyuncu çeşitli önemli tanınmış markaların reklamlarında da oynamıştır.Bunlar sırasıyla Terem Yağ reklamı, Maret Sucuk Reklamı, Türkcell reklamıdır.

visum china
visum china

2012’de evlenmiş olan oyuncunun eşinin ismi Burak Gizer’dir.

Şu anda Tümay Özokur isimli Atölye’de oyunculuk eğitimi vermekte olan isim bakalım yakın zamanda yine dizilerle karşımıza çıkacak mı?

Burcu Salihoğlu Oynadığı Diziler ve Filmler

1999 – Deli Yürek
2000 – Hayat Bagları
2002 – Abdülhamit Duserken (Film)
2002 – Havada Bulut
2003 – Esir Şehrin İnsanları
2004 – Melekler Adası
2004 – Kenan’da Bir Kuyu
2005 – Kaleiçi
2008 – İncir Cekirdegi (Film)
2009 – İlkbahar Sonbahar (Film)
2010 – 72.Kogus (Film)
2011 – Kesanlı Ali Destanı

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir