Eda Şölenci Kimdir Hayatı Biyografisi

Eda Şölenci Kimdir?

Oyunculuğa 2017 senesinde yer almış olduğu Adı Efsane adındaki dizi ile başlamış ve kısa süre içerisinde oyunculuğu beğenilerek bir çok diziden kendisine teklif gelen ünlü isim Eda Şölenci kimdir? yazımızda genç oyuncunun kariyerini ve hayatını bulabileceksiniz.

Eda Şölenci Kimdir? Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Genç oyuncu Eda Şölenci Ege’nin en büyük, Türkiye’nin ise 3. büyük şehri olan İzmir’de hayata merhaba demiştir.1996’lı olan oyuncu Eğitim öğretimine İzmir’de başlamıştır.Lise tamamlanana kadar olan yıllarda İzmir’de ailesiyle beraber yaşamış ardından ise Üniversite nedeniyle İstanbul’a gitmiştir.İstanbul’da Konservatuar okuyan oyuncu Boğaziçi Üniversitesi mezunudur.Boyu 1.63’dür.

Oyuncu ilk olarak konumuzun başında söylemiş olduğumuz gibi oldukça iyi oyuncuların yer almış olduğu Adı Efsane adındaki dizide rol almıştır.Bu kadar önemli isimle beraber aynı seti paylaşmanın haklı bir mutlululuğunu yaşamış olan oyuncu, güzel bir çıkış yakalarak dikkat çekmiştir.

Bu dizinin ardından ise kendisine farklı dizilerden çok sayıda teklif gelmiştir.Bu gelen teklifleri değerlendirmeye alan oyuncu gelen teklifler içerisinde Trt ekranlarındaki Aslangiller adındaki dizide karar kılmış ve bu dizide oynamış olan oyunculardan biri olmuştur.Trt’nin iddialı dizileri arasında gösterilen bu dizi sonrası ise Aşk Ağlatır dizisinde rol almıştır.

Memleketi olan İzmir’i çok seven oyuncu ayrıca hobi olarak ata binmeyi ve yüzmeyi seviyor.Doğayı oldukça çok seven oyuncu instagram ve twitter hesaplarından paylaşımlar yapmaktadır.

Eda Şölenci Oynadığı Diziler Nelerdir?

2017 – Adı Efsane
2017 – Aslangiller
2019 – Aşk Ağlatır

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

  1. Kendisini çok seviyorum Aslan Ailemde rol oynuyor rolda ismi Pelin çok başarili reytingi var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir