Enver Aysever Kimdir? Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Enver Aysever’in hayatı, biyografisi, Enver Aysever kimdir, kaç yaşındadır, mesleği ne? Enver Aysever nereli? İşte Enver Aysever hakkında merak edilen ayrıntılar.

Enver Aysever Kimdir?

Enver Aysever 24 Haziran 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk gazeteci, roman ve oyun yazarı, televizyon sunucusu ve yazar. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Doğuş, Yeditepe ve Arel üniversitelerinde dersler verdi.

Yazın yaşamına Geç Kalmış Romantik, Yaralısın Türkiye, Ayrıntıdaki Şeytan, Bir Semti Kendince Yazmak – Ataköy, Bir An Bin Parça, Yazgıcılar ve Orhan Gökdemir’le birlikte yazdığı Cumhuriyet’in İlk Son Yüz Yılı ve Nasıl Yazar Olunur/Yazarların Gizli Sokaklarına Yolculuk adlı kitapları yayımlandı. Bir An Bin Parça adlı romanıyla 2007 Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı.

TV8 kanalında “Lacivert”, NTV Radyo’da “Kurşun Kalem” başlıklı edebiyat programlarını sundu. TV8 kanalında “Haber Aktif” programının içinde “Yazın Aktif” köşesinin sürekli konuğu olarak yorumlarda bulundu

2007 yılından itibaren Sky Türk kanalında “Aykırı Sorular” başlıklı programı hazırlayıp sundu. 2011-2012 yıllarında CNN Türk kanalında “Dört Bir Taraf” programında Altan Öymen, Nazlı Ilıcak ve Nagehan Alçı ile birlikte yorumcu olarak yer aldı. Aysever, CNN Türk’te “Aykırı Sorular” başlıklı programı hazırlayıp sundu. Bir süre Cem TV kanalının yayın danışmanlığını yaptı.

Bir dönem de Halk TV’de program hazırlayıp sundu. 2020 yılı Eylül ayında bu kanaldaki görevi son buldu. Günümüzde Tele1 kanalında hafta içi her sabah “Gündeme Not” isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Enver Aysever Evli mi?

Enver Aysever evlidir ve bir çocuk babasıdır.

Enver Aysever Kaç Yaşında, Doğum Tarihi Nedir?

Enver Aysever 24 Haziran 1971 tarihinde doğmuştur.

Enver Aysever hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

 

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir