Evrim Akın kimdir, Evrim Akın'ın hayatı, biyografisi, Evrim Akın kaç yaşında, nereli, Evrim Akın boyu, kilosu kaç, Evrim Akın evli mi?

Evrim Akın Kimdir? Evrim Akın Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Evrim Akın ile Ev Gezmesi programı ile ekranlara gelen Evrim Akın kimdir, Evrim Akın’ın hayatı, biyografisi, Evrim Akın kaç yaşında, nereli, Evrim Akın boyu, kilosu kaç, Evrim Akın evli mi? İşte Evrim Akın hakkında detaylar.

Evrim Akın Kimdir?

Evrim Sülün Akın 12 Haziran 1979 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve sunucudur. Avrupa Yakası adlı dizide canlandırdığı Selin Yerebakan karakteri ve Bez Bebek dizisinde canlandırdığı Nana karakteri ile tanınmaktadır.

Evrim Akın Hayatı

Evrim Akın lise eğitimini tamamladıktan sonra  konservatuvar eğitimi almak üzere İstanbul’a gitti ve Müjdat Gezen Sanat Merkezine girdi. 1990’lı yıllarda Orkid reklamında oynadı. Bununla beraber birkaç tiyatro oyununda da oyunculuk yaptı. En büyük çıkışını ise Show Tv’de yayımlanan İmparator adlı dizide Çiçek karakterine hayat vererek gerçekleştirdi. Bu diziyi yazıp yöneten isim İbrahim Tatlıses’ti.

visum china
visum china

1999-2000 yıllarında İbo Show’un muhtelif skeçlerinde oynadı. Aynı dönem şarkıcı Ömer Danış’ın Alacağım adlı şarkısının klibinde yer aldı. Bundan sonra çeşitli dizilerde görünmeye başlayan Akın’a asıl ününü kazandıran dizi Avrupa Yakası oldu. Bu dizide canlandırdığı Selin Yerebakan karakteri, dönemin en gözde dizi karakterlerinden biri oldu.

Avrupa Yakası’ndaki başarılı performansının ardından Bez Bebek adlı dizide yer aldı. Burada da Nana karakterine hayat verdi. 2007’de Müjdat Gezen, Levent Kırca, Peker Açıkalın ve Kadir Çöpdemir gibi usta isimlerin de yer aldığı Güldür Bakalım adlı televizyon programında jüri üyesi oldu.

2008 yılında Kanal D’nin mizah programı Koca Kafalar’da sunuculuk yaptı. 2009-2010 yıllarında TV8’deki Uzman Avı adlı yarışma programını sundu. 2011 ila 2013 yıllarında Atv’de yayımlanan Alemin Kıralı adlı dizide Jülide karakterine hayat verdi. Daha sonra Show Tv’deki Ev Kuşu adlı programı sundu.

Show Tv’nin pPiramit ve Çocuktan Al Haberi adlı yapımlarında görev aldı. 44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Kadın Sunucu” seçildi. Ardından Güldür Güldür adlı mizah programında Özge karakterini canlandırdı. 2020 yılında Star Tv’deki Yeni Bir Ev adlı yarışma programını sundu. Günümüzde Evrim Akın ile Ev Gezmesi programı ile ekranlara gelmektedir.

Evrim Akın kimdir, Evrim Akın'ın hayatı, biyografisi, Evrim Akın kaç yaşında, nereli, Evrim Akın boyu, kilosu kaç, Evrim Akın evli mi?

Evrim Akın Evli mi?

Evrim Akın 1997 yılında oyuncu Ümit Çırak ile evlendi ancak bu evliliği  6 ay kadar sürdü.

Evrim Akın Kaç Yaşında?

Evrim Akın 1979 doğumludur.

Evrim Akın Nereli?

Arnavut bir baba ve Kürt bir annenin kızı olarak Ankara’da doğdu.

Evrim Akın Boyu Kaç?

Evrim Akın 1.60 metre boyundadır.

Evrim Akın Kaç Kilo?

Evrim Akın 54 kilodur.

Evrim Akın Burcu Nedir?

Evrim Akın ikizler burcudur.

Evrim Akın Rol Aldığı Dizi ile Filmler

  • Güldür Güldür Show (2019)
  • Köstebekgiller: Perili Orman (2015)
  • Alemin Kıralı (2011)
  • Bez Bebek (2007-2009)
  • Şaşkın (2006)
  • Avrupa Yakası (2004-2006)
  • Estağfurullah Yokuşu (2003)
  • Nisan Yağmuru (2001)
  • Kimsecikler (1999)

Evrim Akın hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.