Evrim Alasya Kimdir?

Evrim Alasya Kimdir?

Güneşin Kızları dizisinde rol aldıktan sonra bir müddet kadar oyunculuğa ara verip tekrar oyunculuğa dönen ünlü oyuncu Evrim Alasya kimdir? 2005 yılından itibaren oyunculuk yapan tecrübeli ismin biyografisi.

Evrim Alasya Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Evrim Alasya 5 Mayıs 1979 senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır.Küçük olduğu zamanlarda bile oyunculuğa merak salmış ve o yaşlardan itibaren oyunculuğu kafasına koymuştur.Bunun neticesinde eğitiminide bu yönde almış ve 9 Eylül Üniversitesinin Tiyatro bölümünü bitirmiştir.

Oyunculuk ile ilk kez buluşması 1999 tarihinde gerçekeşmiştir.Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda oyunda rol alarak ilk oyunculuğunu yaptı.Sonrasında birçok farklı tiyatrolarda roller almaya devam etti.Tiyatro’nun ardından yeteneği keşfedilerek dizi oyunculuğuna başladı.İlk dizisi Ihlamur Altında adlı dizidir.Bu diziyi Gece Sesleri adındaki dizi takip etmiştir.

Dizinin ardından Muro Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine adındaki sinema filminde oynadı.Gönülçelen dizisinde ise Balçiçek karakterini canlandırdı.2006 tarihinde Atinalı Timon ve 7 Şekspir oyununda bulundu.

Muhteşem Yüzyıl dizisine 58. bölümde katıldı ve Nebahat Çehre benzerliği ile beraber ilgi odağı oldu.Benim Adım Gültepe dizisinde Suna karakterini oynadı.

evrim-alasya-biyografi

Güzel oyuncu son olarak Kanal D ekranlarında yaz için hazırlanmış olan Koca Koca Yalanlar dizisinde rol almıştır.

Evrim Alasya Oynadığı Diziler

2005 – Ihlamurlar Altında – Sema
2008 – Gece Sesleri – Neslihan
2010 – Gönülçelen – Balçiçek
2011 – Muhteşem Yüzyıl – Valide Sultan’ın Gençliği
2014 – Benim Adım Gültepe – Suna
2015 – Güneşin Kızları – Güneş
2018 – Koca Koca Yalanlar – Müjgan

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın