Gizem Fidan kimdir, Gizem Fidan nereli, Gizem Fidan'ın hayatı, biyografisi, Gizem Fidan kaç yaşında, Gizem Fidan boyu, kilosu kaç?

Gizem Fidan Kimdir? Gizem Fidan’ın Hayatı Kaç Yaşında, Nereli?

Tele1 Tv’de Fikir Kulübü adlı programı sunan sunucu Gizem Fidan kimdir, Gizem Fidan nereli, Gizem Fidan’ın hayatı, biyografisi, Gizem Fidan kaç yaşında, Gizem Fidan boyu, kilosu kaç? İşte Gizem Fidan hakkında detaylar.

Gizem Fidan Kimdir?

Gizem Fidan 12 Ekim 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gizem Fidan 3 yaşındayken Tan Sağtürk Bale ve Dans Akademisi’nde klasik bale eğitimi almıştır. 9 yaşındayken Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde piyano eğitimiyle devam etti. O senelerde Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan Gökçen Koray şefliğindeki İstanbul Senfoni Orkestrası Çok Sesli Çocuk Korosu sınavlarını kazandı. Koroda aldığı ses eğitiminin yanı sıra, Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde modern dans eğitimine de devam etti. Koroda yer aldığı süre boyunca Haliç Kongre Merkezi’nde 2010 Dünya Başkenti İstanbul Özel Konseri, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Burhan Doğançay Resim Yarışması Ödül Törenleri Konserleri gibi ulusal ve uluslararası korolarla birçok konserde aynı sahnede yer aldı.

London College of Music’in 2. ve 5. derecelerdeki piyano ve solfej sınavlarına girerek pekiyi derece aldı ve sertifika almaya hak kazandı. Matematik ve fen ağırlıklı eğitimi devam ederken Harbiye TRT binasında bulunan TRT Gençlik Korosu’nun açtığı birkaç aşamalı sınavları kazandı; burada ses ve diksiyon eğitimi aldı. Koroda yer aldığı süre boyunca Kadıköy Süreyya Operası’nda Çelebi Orkestrası ile, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile konserlere çıktı. Ayrıca Harbiye TRT Binası, Mesut Cemil Stüdyosu’nda Geleneksel TRT Konserleri gibi birçok konserde korist olarak yer aldı. Spora olan merakı sebebiyle farklı branşları denemesine rağmen tenis tutkusu ağır bastı. Bu nedenle 1 sene boyunca yer aldığı Beşiktaş Jimnastik Kulübü atletizm takımını bıraktı, Darüşşafaka Spor Kulübü’nde tenis eğitimi almaya başladı. Yaklaşık 5 yıl boyunca lisanslı olarak tenis oynamaya devam etti. Bir dönem boyunca, kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi tenis takımına dahil oldu. Yoğun sınav hazırlık sürecinin ardından da iyi bir sıralamayla istediği İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İngilizce Fizik Mühendisliği bölümünü kazandı.

Üniversite eğitimi devam ederken küçükken her sabah evdeki herkese gazete okuyarak, tartışma programlarını izleyerek dahil olmayı hayal ettiği meslek gruplarından gazetecilik, moderatörlük ve sunuculuk için adım atmaya karar verdi. Bunu üzerine Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde eğitim aldı. Çeşitli demo çekimleri, uygulamalar ve sınavlar sonucunda pekiyi dereceyle oradan mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’ne devam ederken okul bünyesindeki Kültür ve Sanat Birliği’nde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı. Bir yenilik başlatarak okulda bulunan bilim, sanat, uzmanlık ve sporla ilgili yaklaşık 300 öğrenci kulübünün haberlerini yapmaya başladı. Hem montajını hem sunumunu yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi Kültür ve Sanat Birliği Yayını’na devam ederken İTÜ Radyosu’nda da üniversite etkinliklerine dair haberleri derleyip sunmaya başladı. Yaklaşık bir yıl sonra internet sanat televizyonu olan TvGör’de Sanat Arısı programını hazırladı sundu. İstanbul’daki sanat haberleri, sanatçılarla röportajları, kendi piyano videolarını da içeren bu program devam ederken İTÜ’deki protokol katılımlı etkinliklerde ve okul dışı organizasyonlarda moderatörlük ve sunuculuk görevlerini üstlendi.

visum china
visum china

Gizem Fidan kimdir, Gizem Fidan nereli, Gizem Fidan'ın hayatı, biyografisi, Gizem Fidan kaç yaşında, Gizem Fidan boyu, kilosu kaç?

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Ödül Töreni, İGA – İstanbul Yeni Havalimanı ana sponsorluğunda düzenlenen ‘İstanbul Liseler Arası Model Uçak Yarışması’ , IFAC Meeting Sixth Symposium on System Structure and Control, Boeing-Türk Hava Yolları ve İTÜ İşbirliğiyle Düzenlenen Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı Açılışı, İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü Elektrikli Araçlar Zirvesi, Prof. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Stem Kampları Uluslararası Konferansı, TÜZDER 2. Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü, İdil Biret konseri gibi birçok etkinlikte sunuculuk ve moderatörlük yapmaya devam etmektedir. 2016 yılında İTÜ Çekirdek bünyesinde girişimcilik ödülüne layık görülen, İTÜ Teknokent merkezli multi platformlardan canlı yayın teknolojileri sunan şirkette, tivu.co/haber ve Facebook, Younow, Youtube gibi birçok platformdan canlı yayınlanan “gizem fidan ile ehaber” programını hazırlayıp sundu. Ayrıca birkaç dilde haber sunma hayalini gerçekleştirmek için Galatasaray Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi aldı.

İnternet televizyonlarında canlı yayın haber bültenleri sundu, İTÜ’deki ulusal, uluslararası etkinliklerin İngilizce/Türkçe moderatörlüklerini, sunuculuklarını üstlendi, çeşitli röportajlar yaptı. Ayrıca lisans döneminde “nanoteknoloji” alanında yazdığı, uluslararası hakemli dergide yayınlanan makalesi bulunmaktadır. İlk ulusal kanal deneyimine Olay Tv Haber Merkezi’nde adım attı. Youtube kanalında farklı diller bilim, sanat, yaşam haberleri odaklı içerik üretmeye, farklı sektörlerden isimlerle söyleşiler ve kariyer sohbetleri yapmaya, sanat tutkunu olarak piyano videolarını paylaşmaya devam etti.

2021 yılının Ekim ayından itibaren yaklaşık bir yıl Flash Tv’de hafta içi Öğle Bülteni ve Hafta Sonu Ana Haber’i sundu. Prime Time’da Şura ve Basın Kulübü’nde genel başkanlar dahil olmak üzere önemli konuklar ağırladı. Nisan 2022’de isim ve logo değiştiren kanalda Flash Haber Tv Hafta Sonu Ana Haber’i sundu. Basın Kulübü ve Şura prime time programlarını yaptı, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ses Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen gibi konuklar ağırladı. Hafta Sonu Ana Haber’i hazırlayıp sunmaya devam etti. Kış döneminde Ana Haber’i sunan Can Ataklı’ya vekaleten yaz döneminde yaklaşık 3 aylık süre boyunca hem Flash Haber Tv Ana Haber’i hem de Flash Haber Tv Hafta Sonu Ana Haber’i sunmuştur. Gizem Fidan 2023 yılının Ocak ayında Tele 1’e transfer oldu. Her Cumartesi 21.00-01.00 arası Hakan Aygün ile birlikte Fikir Kulübü programını sunmaktadır.

Gizem Fidan Kaç Yaşında, Doğum Tarihi Nedir?

Gizem Fidan 12 Ekim 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Gizem Fidan’ın Eğitim Hayatı

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ilk bölümü olan %100 İngilizce Fizik Mühendisliği bölümünden geçiş yaptıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi %100 İngilizce Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

Gizem Fidan’ın Boyu, Kilosu Kaç?

Gizem Fidan 1.68 metre boyunda ve 57 kilodur.

Gizem Fidan’ın Burcu Nedir?

Gizem Fidan Terazi burcudur.

Instagram Hesabı

instagram.com/gizemfidanhaber

Gizem Fidan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir