Hakan Çelik kimdir, nereli, Hakan Çelik kaç yaşında, Hakan Çelik ne mezunu

Hakan Çelik Kimdir?

CNN Türk sunucularından Hakan Çelik’in hayatı ve biyografisi. Hakan Çelik kimdir, nereli, Hakan Çelik kaç yaşında, Hakan Çelik ne mezunu gibi soruların cevapları bu yazımızdadır.

Hakan Çelik Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Hakan Çelik 10 Eylül 1969 tarihinde Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. Hakan Çelik 1990 yılında üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Avrupa Birliği’nin Siyasi Yapısı, İletişim Fakültesi’nde ise Radyo Televizyon Sinema bölümünde Bilim Kurgu Sineması üzerine yüksek lisans programlarına devam etti.

1988’de Günaydın Gazetesi’nde yazmaya başlayan Hakan Çelik, aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel radyocularındandır. Radyoculuğa 1990’ların başında İskoçya’daki Glasgow BBC’de staj yaparak adımını attı. Aynı dönemde dünyanın en köklü gazetelerinden The Herald’da kısa bir zaman çalıştı.

Hürriyet Gazetesi’nin radyosu Hür FM 92.5’in (Şimdiki CNN Türk Radyo) kurucuları arasında yer aldı ve radyonun genel müdürlüğünü yaptı. Haber programları için Show Radyo, Genç Radyo ve NTV Radyo’da mikrofon başına geçti.

1992 yılında İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın bursuyla Londra’ya gitti. Almanya, Japonya, Fransa ve ABD hükümetlerinin davetleriyle bu ülkelerde akademik seminerlere katıldı, konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulundu. Çeşitli programlara katılmak üzere bugüne kadar 10 kez Japonya’ya gitti. Türkiye’deki az sayıda Japonya uzmanından biridir.

Hakan Çelik, 3 yıl boyunca Habertürk televizyonunda ‘Weekend’ isimli hafta sonu kuşağını hazırlayıp sundu. Şubat 2008 – 2012 arasında Kanal 24’te “Hafta Sonu Moderatörü” olarak sabah kuşağında ekrana çıktı. 2010 – 2011 yayın döneminde TRT Ankara Radyosu’nda “Haber – Yorum” programını hazırlayıp sundu.

1997 yılından bu yana Posta Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Hakan Çelik, 2005’ten itibaren gazetenin Ankara Temsilciliği görevini de yürütüyor. CNN Türk kanalında “Parametre” programına ve CNN TÜRK Ana Haber’e yorumcu olarak katıldı. Hakan Çelik, TRT 3 Radyosu’nda Tren Yolculuğu programını sunmaktadır.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Tutkulu Bir Aşk Hikayesi - AİLE başlıyor...

14 Şubat'ta Show TV'de yayınlanacak, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'nın rol aldığı tutkulu bir aşk hikayesi olan "Aile" dizisi oyunuclarına, nerede çekildiğine, fotoğraflara ve fragmanlara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Aile Dizisi Oyuncuları
Aile dizisi fragmanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir