Işıl Açıkkar Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Işıl Açıkkar Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Haber sunucuları arasında oldukça şık halinle en bakımlı sunucular arasında yer alan ünlü haber sunucusu Işıl Açıkkar kimdir kaç yaşında nerelidir? özgeçmişi hayatı.

Işıl Açıkkar Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Işıl Açıkkar, 1984 senesinde İzmir’in en güzel ve en renkli ilçelerinden biri olan Karşıya ilçesinde hayata merhaba demiştir.Lise’yi Karşıyaka’da okuduğu zamanlarda İzmir’in önemli televizyon kanallarından Ege Tv televizyonunda çalıştı.O sıralarda daha 15-16 yaşında olmasına rağmen çok erken bir yaşla beraber iş hayatına girmiş oldu.

Toplam 2 sene süresince Ege Tv televizyonunda farklı alanlarda çalıştı ve ardından ise özel olarak diksiyon eğitimi gördü.Sonrasında çok önemli gazetelerden olan Yeni Asır gazetesine ait olan Yeni Tv televizyonunda bulunmaya başladı.Yeni Tv ekranlarında da yine farklı bölümlerde çalışma şansı buldu.Sunuculuk yaptı muhabir oldu.

Işıl Açıkkar Yeni Tv ve Ege Tv ekranlarından sonra Üniversite okumak için İstanbul’a gitti ve İstanbul Bilgi üniversitesini bitirdi.Hocalarınında yönlendirmesiyle beraber daha çok gazetecilik konusunda ilerledi.Üniversitenin Üçüncü sınıfındayken önemli bir Trt spikerinden güzel konuşma konusunda ders aldı.Sadece konuşma konusunda derslerle yetinmedi ve özellikle sunuculuk ile ilgili eğitim aldı.

Üniversite bittikten sonra 1 sene kadar İngiltere’de bulundu.Türkçeyi çok sevdiği için İngiltere’de fazla durmadı ve 1 senenin sonunda dönüş yaptı.Türkiye’ye geldikten sonra KanalTürk ekranlarında çalıştı ve muhabirlik yaptı.Eğer Yurtdışında kalmış olsaydı farklı bir dilde eğitim alacak ve o yönde ilerleyecekti fakat o tercih etmedi.

Almış olduğu diksiyon derslerinden sonra kendiside artık diksiyon dersi verebilecek konuma geldi.Yabancı dillerden İngilizce’yi çok iyi şekilde konuşuyor.

Ünlü sunucu Halen Trt ekranlarında bulunmakta ve Ana Haber Bülteni’nin sunuculuğunu yapmaktadır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın