Mehmet Ali Nuroğlu Kimdir Hayatı Biyografisi

Mehmet Ali Nuroğlu Kimdir?

Televizyonların tanınmış dizi oyuncularından biri olan ve ayrıca dizilerin yanında sinema filmlerinde de roller alarak kariyerini sürdüren başarılı oyuncu Mehmet Ali Nuroğlu kimdir? bu sorunun en açıklayıcı özgeçmişini sizlere aktarıyoruz.

Mehmet Ali Nuroğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi

Oyuncu Mehmet Ali Nuroğlu 07.09.1979 yılında hayata merhaba demiş olan bir oyuncudur.Ünlü isim İstanbul’da doğmasına rağmen babasının mesleğinden ötürü bir çok farklı şehirde yaşamıştır.Yaşamış olduğu yerlerden bir kısmı Ağrı’nın Patnos ilçesi, Kıbrıs, Ankara ve Tekirdağdır.

Lise senelerinden itibaren tiyatroya merak salmış olan isim lise tamamlandıktan sonra Odtü’yü kazanmış ve burada 3 sene kadar felsefe bölümünde eğitim görmüştür.3 sene sonrasında okulu bırakarak Hacettepe Üniversitesi’nin Tiyatro bölümüne yazılmıştır.Liseden beri istemiş olduğu bu bölümü severek okumuş olan oyuncu okul bittikten sonra ise bazı Devlet Tiyatrolarında çalışmaya başlamıştır.

Bir süre kadar Tiyatrolarda görevler alıp oyunlar oynamasının ardından Dizi teklifini kabül etmiş ve ilk olarak 2004 tarihinde Çemberimde Gül Oya isimli dizide rol almıştır.Bu sayede başlamış olduğu dizi kariyerinde çok hızlı ilerlemiş ve bir çok dizide oynamıştır.Bir yandan dizilerde yer alırken bazı filmlerde de gözükmeye başlamış bu şekilde oyunculukta usta olduğu dönemlere girmiştir.

Son olarak 2018’in iddialı yapımlarından Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol almaktadır.

Mehmet Ali Nuroğlu Oynadığı Diziler ve Filmler Nelerdir?

2004 – Cemberımde Gül Oya
2005 – Cenneti Beklerken (Film)
2005 – Kirik Kanatlar
2006 – Umut Adasi (Film)
2007 – Perı Tozu (Film)
2007 – Zıncırbozan (Fılm)
2008 – Baska Semtin Cocuklari (Film)
2008 – Nokta (Fılm)
2009 – Ayrilik
2009 – Ömre Bedel
2011 – Bızım Büyük Çaresizliğimiz (Film)
2013 – Kusursuzlar (Film)
2013 – Tatar Ramazan
2014 – Guzel Koylu
2016 – Rüya (Yaren)
2016 – Çanakkale Yüzyıllık Mühür
2018 – Sen Anlat Karadeniz

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.