Özgür Ozan Kimdir?

Özgür Ozan Kimdir?

Arka Sokaklar dizisi denilince akla gelen en önemli oyunculardan biri olan ve dizide Hüsnü karakterini canlandıran ünlü oyuncu Özgür Ozan kimdir? Arka Sokaklar Fanları olmak üzere, bir çok diziyi takip eden izleyicinin merak ettiği bu sorunun yanıtı sitemiz aracılığı ile en doğru biçimde sizlerle buluşuyor.İşte ayrıntılar.

Özgür Ozan Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi Hayatı

Deneyimli oyuncu Özgür Ozan, 1966 senesinde hayata gözlerini Karadeniz’in Batı kesiminde bulunan Bolu’da açmış bir isimdir.Ailesinin 2 çocuğundan biri olan oyuncu eğitimine Ankara’da başlamış ve liseyi bitirip Üniversiteye başlayana kadar Ankara’da ailesiyle beraber yaşamıştır.Lise bitmesinin ardından Amatör bir şekilde tiyatrolarla ilgilenmiş ardındanda kısa bir süre kadar Basketbola merak salarak basketbol oynamıştır.

Üniversite yıllarını İzmir’de geçiren oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde okumuştur.Burada okuduğu sıralarda bazı tiyatro oyunlarında yer almaya başlamış ve bir yandan Üniversite okurken diğer yandan ise harçlığını çıkarmak için çalışmıştır.Kaç Baba Kaç, Hayvan Çiftliği, Çil Horoz gibi oyunlar oyuncunun oynamış olduğu tiyatro oyunlarıdır.

1993 yılında tv ekranlarında yayınlanan dizilerde rol almaya başlamış olan oyuncu ilk olarak Süper Baba dizisinde oynamıştır.Ardından Çiçek Taksi dizisinde rol alan oyuncu 1996 yılında ise Gurbetçiler dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Bir yandan Tvlerde dizi oyunculuğu yaparken bir yandan ise Tiyatrolara devam etmiş ve bir süre kadar Çocuk Tiyatrosu’nda görev almıştır.Bu zamana kadar en uzun yer almış olduğu dizi Arka Sokaklar dizisidir.Ayrıca Kavak Yelleri dizisinde 2 sezon rol almıştır.

Evli olan Özgür Ozan, 02.07.2005 yılında evlenmiştir.Eşinin ismi Neslihan Uğurludur.Çiftin bir tane erkek çocukları bulunmaktadır.

Özgür Ozan Oynadığı Diziler ve Filmler Nelerdir?

1993 – Süper Baba
1995 – Cıcek Taksi
1996 – Gurbetçiler
1996 – Tatli Kaçıklar
1997 – Ruhsar
1998 – Kaç Para Kaç (Film)
1998 – Örümcek
2002 – En Son Babalar Duyar
2002 – Reyting Hamdi
2004 – Kadın Terzisi (Film)
2006 – Acemi Cadı
2006 – Arka Sokaklar (Günümüz 2018’e kadar aralıksız)
2008 – Kavak Yelleri
2009 – Sonsuz (Film)
2012 – İşler Güçler
2015 – Git Başımdan (Film)
2016 – Dedemin Fişi (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın