Başak Akbay Kimdir?

Başak Akbay Kimdir?

Televizyonlarda kendisini fazla sık göremediğimiz fakat oyunculuğunda gayet başarılı olan ve sevenlerinin çok daha fazla projede görmek istediği oyuncu Başak Akbay kimdir? sizlerde oyuncunun özgeçmişini merak ediyorsanız konumuzu incelemeye başlayabilirsiniz.

Başak Akbay Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

09.04.1987 senesinde hayata gözlerini açmış olan oyuncu Başak Akbay doğma büyüme Trabzonlu bir isimdir.Babasıda Trabzonlu olan oyuncu aslende Trabzon nüfusuna kayıtlıdır.Oyuncunun annesi ise İzmirli bir isimdir.İlkokula Trabzon’da başlamış olan isim sırasıyla önce ilkokul ardından ortaokul ve sonrada liseyi bitirerek Trabzon’da almış olduğu eğitimleri bitirmiş ve ardından ise Ankara’ya giderek Ankara Devlet Konservatuarı’na yazılarak burada Tiyatro Bölümünü okumuştur.

Okul zamanlarından itibaren kendini geliştirmeye başlamış olan oyuncu ayrıca aynı yıllarda dans eğitimleri almaya başlayarak dans etmeye başlamıştır.İlk olarak Üniversitedeyken Tiyatro’da rol almaya başlamış olan oyuncu çeşitli tiyatro oyunlarında sahnede yer almıştır.Oynamış olduğu bu tiyatro oyunları onun oyunculuğunun geliştirilmesinde büyük katkı sağlamış ve zamanla diziler ile filmlerden kendisine teklifler gelmiştir.

Sadece dizi oyunculuğu yapmayan ünlü oyuncu ayrıca sporlada yoğun bir şekilde ilgilenmektedir.İlk olarak Deniz Yıldızı dizisinde görmüş olduğumuz oyuncu 2009’dan 2015’e kadar cok uzun bir süre bu dizide oynamıştır.Bu dizide bu kadar uzun süre oynamasınla beraber oyunculuğa tamamen adapte olmuş ve kendisine oyunculuk konusunda daha fazla güvenmiştir.

Başak Akbay Oynadığı Diziler ve Filmler

2009 – Deniz Yıldızı
2014 – Paramparça
2017 – Dua Et Kardeşiz (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın