Şarkıcı Nez kimdir, Nez kaç yaşında, Nez nereli, şarkıcı Nez evli mi?

Şarkıcı Nez Kimdir? Nez Kaç Yaşında, Nereli, Gerçek Adı Ne?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

2000’lerde ‘Sakın Ha’ şarkısıyla en çok konuşulan isimlerden biri olan Şarkıcı Nez kimdir, Nez kaç yaşında, Nez nereli, şarkıcı Nez evli mi? İşte Nez hakkında detaylar.

Şarkıcı Nez Kimdir?

Gerçek adı Nezihe Kalkan’dır. Nez 15 Mart 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. R&B, Caz ve Türk Pop Müziği ses sanatçısı, dansçı, eski manken, oyuncu ve televizyon sunucusu.

Şarkıcı Nez Hayatı

15 Mart 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. Beş yaşındayken ailesi ile birlikte İngiltere’ye yerleşti. İlk ve ortaokulu İngiltere’de tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve lise eğitimini İstanbul Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İngiltere’de psikodrama bölümünü kazandı ancak tamamlamadan Türkiye’ye geri döndü.

visum china
visum china

1997’de İstanbul’a yerleşti. 1998-2000 yılları arası Raks müzik şirketi sanatçıları için vokalistlik yaptı. 2001 yılına kadar kadar pek çok reklam müziği seslendirdi; Hürriyet Gazetesi’nin hafta sonu eki reklamındaki sesi ile hafızalara kazındı.

Bir gece Işın Karaca’ya, dört ay Serdar Ortaç’a vokal yaptı. 2000 yılında Parkorman’da verdikleri bir konserde Harem adlı müzik grubuna katıldı; bu grupla Çırağan Sarayı’nda bulunan ‘Q Jazz Bar’ adlı kulüpte konserler verdi. Bir süre sonra Harem’den ayrıldı; darbukayla DJ ritimlerini karıştıran ve sekiz kişiden oluşan Turkish Delight adlı müzik grubunu kurarak solistliğini yaptı.

Nez 2002 yılında kendi adını verdiği Nez adlı ilk albümünü çıkardı. Turkish Delight, Sakın Ha ve Her Şey Boş adlı şarkıları ve kalça dansı yaptığı kliple popüler oldu. Albümdeki müzik tekno, newage altyapıların üzerine Türk perküsyonları ve Nez’in Türkçe veya İngilizce söylediği vokalden meydana gelmektedir. Sakın Ha, Raffaella Carra’nın A Far L’amore Comincia Tu şarkısının bir uyarlaması olan ve Türkiye’de eski bir Ajda Pekkan şarkısı olarak bilinen bir şarkıdır. Sözleri Ülkü Aker’e ait olan bu şarkıya Nez, konuşma tarzı ile İngilizce sözler eklemiştir.

2009’da Sıkı Dostlar adlı komedi dizisinde oynayan Nez, 2006 yılında %100 Nez adlı ikinci albümünü, 2011 yılında Nez Zamanı, 2013 yılında Nez Retro Turca adlı EP albümlerini, 2017’de Senin Annen Olamam Ben ve 2021’de Titanium adlı teklileri çıkardı. 2022 yılında Bruce Lee adlı tekli çalışmasını yayınlamıştır. Nez 2023 yılında Rüya adlı single çalışmasını piyasaya sürdü.

Şarkıcı Nez Evli mi?

2007-2008 yıllarında Berna Nuri Süer ile evlilik yaşadı. 2016 yılında oyuncu Eylem Server Ünüvar ile evlendi. Çift 2017 yılında ayrıldı.

Nez hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.