Mehmet Akif Ersoy kimdir, nereli, Mehmet Akif Ersoy kaç yaşında, Mehmet Akif Ersoy eğitimi, ne mezunu?

Sunucu Mehmet Akif Ersoy Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy kimdir, nereli, Mehmet Akif Ersoy kaç yaşında, Mehmet Akif Ersoy eğitimi, ne mezunu? İşte Mehmet Akif Ersoy hakkında detaylar.

Mehmet Akif Ersoy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Mehmet Akif Ersoy 8 Ocak 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 35 yaşındadır. Mehmet Akif Ersoy lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde eğitimine devam etti. Üniversiteyi tamamladıktan sonra 2009 yılında kariyerine 6 News televizyon kanalında muhabir olarak göreve başladı.

Bir yıl burada çalıştıktan sonra TRT televizyonuna transfer oldu. 2010 yılında TRT TÜRK – Addis Ababa Temsilciliği görevine getirildi. 2011 yılında başta Libya, Yemen, Şam, Erbil olmak üzere pek çok noktada TRT temsilcisi ve savaş muhabiri olarak görev yaptı. Aynı yılın içinde TRT TÜRK Trablus ve Sana muhabirliği görevini yürüttü. 2012 yılında önemin lideri Muammer Kaddafi ile ölümünden önce gerçekleştirdiği son röportajı ile bir anda tüm dünyada adından söz ettirdi.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile aynı ismi taşıyan Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kariyerine 2012 yılında TRT Kahire-Mısır Temsilcisi olarak devam etti. Sonrasında 2013 yılında TRT ARAPÇA Koordinatör Yardımcılığı görevine getirildi. 2014 yılına gelindiğinde TRT İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu süreci 2015 yılında “Zenga Zenga” adlı Muammer Kaddafi Belgeseli takip etti. Aynı yılın içinde Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Başkan Müşaviri olarak atandı. Daha sonra 2016 yılında Dış Politika Dergisi Genel Yayın Yönetmeni oldu. 2017 yılının sonlarında Habertürk’te çalışmaya başladı.

visum china
visum china

Mehmet Akif Ersoy Boyu Kaç?

Mehmet Akif Ersoy 1.81 metre boyundadır.

Mehmet Akif Ersoy Kaç Kilo?

Mehmet Akif Ersoy 79 kilodur.

Mehmet Akif Ersoy Burcu Nedir?

Mehmet Akif Ersoy Oğlak burcudur.

Mehmet Akif Ersoy hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir