Ayşegül Günay Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ayşegül Günay Kimdir?

Türk dizilerinin ve filmlerinin tecrübeli oyuncularından biri olan uzun zamandır tiyatro başta olmak üzere bir çok alanda oyunculuk yapmış ünlü isim Ayşegül Günay kimdir? bu biyografimiz oyuncuyu daha iyi tanımanıza olanak sağlayacak.Hemen bilgilere geçelim.

Ayşegül Günay Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Tecrübeli bir oyuncu olan Ayşegül Günay 09.11.1969 senesinde Eskişehir’de hayata merhaba demiş bir isimdir.1990 senesinde Anadolu Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünü bitirmiş ve ardından toplam 7 sene süresince Konservatuarda görev almıştır.7 senenin ardından buradaki görevini bırakmış olan oyuncu başka bir Tiyatro’ya geçerek burada tiyatro oyunlarında rol almaya başlamıştır.Sonrasında yine tekrar Devlet Tiyatrosunu tercih etmiş ve hem bir çok çalışma yapmış hemde ardından Tiyatro’dan emekli olmayı tercih etmiştir.Boyu 1.60 olan oyuncu 56-57 kilodadır.

Uzunca bir süredir Tiyatro ile ilgilenmeyen isim emekli olmasından sonra kendisini daha çok dizi ile sinemaya vermiştir.İlk olarak 2006’da Kaybolan Yıllar’da rol alarak dizilere başlayan isim sonrasında yine çok sayıda dizide ve filmde rol almıştır.

Yer Gök Aşk, Lale Devri ve Asla Vazgeçmem adındaki diziler oyuncunun 1 sezondan daha fazla rol aldığı ve dikkat çekmiş olduğu diziler arasındadır.Bu diziler dönemin yüksek reyting rakamına ulaşmış dizileri arasındadır.

Evli olan oyuncunun 2 tane çocuğu vardır.

Ayşegül Günay Oynadığı Diziler ve Filmler

2006 – Kaybolan Yillar
2008 – Esref Saati
2008 – Osmanlı Cumhuriyeti (Film)
2009 – Kucuk Kadinlar
2009 – Aile Saadeti
2010 – Lale Devri
2011 – Yer Gok Aşk
2012 – Moskova’nın Şifresi (Film)
2015 – Asla Vazgeçmem
2016 – Oflu Hoca’nın Şifresi (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir