Tijen Karaş Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Hayatı

Tijen Karaş Kimdir?

Darbe gecesi zorlana okutturulmuş olan bildiri ile beraber bir süre kadar gündemin en fazla konuşulan ismi olmuş ve bu zamana kadar bir çok program ile haber sunmuş olan deneyimli televizyon sunucusu Tijen Karaş kimdir? sunucunun hayatı ile ilgili bir çok bilgiyi makalemizde okuyabileceksiniz.

Tijen Karaş Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Sunuculuk mesleğini sürdürmekte olan Tijen Karaş 28.01.1975 senesinde Başkentimiz olan Ankara ilimizde hayata gözlerini açmıştır.Üç tane kardeşi içerisinde ikinci sırada bulunan sunucu eğitimini yine Ankara’da bulunan Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamış ve burada Sosyoloji üzerine eğitim almıştır.Üniversite tamamlanır tamamlanmaz hemen çalışma hayatına başlamıştır.

Üniversitedeyken Trt’nin kanallarından biri olan Trt Avrasya isimli kanalda program sunmaya başlamış ve burada bir süre kadar program sunmuştur.Ardından ise yine Politika ile üzerine programla tekrar ekranlara gelmiş ve mesleğini sürdürmüştür.

1995 senesinde Trt Avrasya kanalından Mmc Tv kanalına geçiş yapmış olan ünlü isim burada bir süre kadar başta Kültür ve sanat üzerine olmak üzere bir çok konuyu ele alan Günce adındaki programı sunmuştur.Burada kanalda program sunduğu sıralarda Kanal D’de görev yapan ünlü sunuculardan birinin daveti üzerine İstanbul’a gitmiş ve burada Kanal D’nin haber kadrosu içinde yer almıştır.

Tijen Karaş Kanal D’de bir süre çalışmasından sonra tekrar Trt kanalına geçmiş ve burada canlı müzikle ilgili programlarda sunuculuk yapmıştır.Bir çok programın sunucusu olmayı başarmış ismin sunmuş olduğu programlardan bazıları ise şunlardır; Sayısal Gece programı, Bayram Özel, Mehmetçikle El Ele adındaki programlardır.Bu programlardan sonra Trt Haber televizyonuna geçmiş olan sunucu burada Haber sunuculuğu yapmaya başlamıştır.

Bir tane çocuğu bulunan sunucunun çocuğu 2001 doğumlu ve ismide Damladır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir