şarkıcı Cansever kimdir, nerelidir, şarkıcı Cansever kaç yaşında, Cansever gerçek adı nedir?

Şarkıcı Cansever Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı Cansever bu hafta İbo Show’a konuk oluyor. Dolayısıyla şarkıcı Cansever hakkında detaylar sıkça aranmaya başlandı. Peki şarkıcı Cansever kimdir, nerelidir, şarkıcı Cansever kaç yaşında, Cansever gerçek adı nedir? İşte şarkıcı Cansever hakkında detaylar.

Şarkıcı Cansever Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı Cansever’in gerçek ismi Dzansever Dalipova’dır. Kuzey Makedonya asıllı söz yazarı ve şarkıcı. Cansever 8 Temmuz 1967 tarihinde dünyaya gelmiştir. Doğum yeri Kuzey Makedonya’nın Veles kentidir. 7 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babası Selanik, annesi ise Bulgaristan göçmeni olup Roman asıllıdır. Cansever daha 12 yaşlarındayken sokakta çocukların sopa fırlatmasından dolayı tek gözünü kaybetti.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır. Küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenen Cansever, Kemano Başal E Romenge adlı ilk albümünü 1992 senesinde Kuzey Makedonya’da çıkardı. 1994 yılında romatizmal bir hastalık türü olan Morbus Behterew’e yakalandı.

Türkiye’de ilk kez 1997 yılında çıktığı İbo Show programı ile duyurmuştur. Kara Çadır ismine sahip Yemen türküsünü seslendirdi. 1997 yılında Klip Müzik etiketiyle çıkardığı Meçhul isimli albümünde Kara Çadır, Kader, Yara Benim, Durup Dururken, Aşkım Yarım Kalmasın, Meçhul, Yeni Aşk, Uzat Bana Ellerini, Olmaz Olsun, Derman Ol isimli şarkılarıyla Türkiye’deki kariyerinin ilk adımlarını attı.

1998 senesinde Klip Müzik etiketiyle çıkardığı Cemalim isimli albümde hafızalarda yer kazanan şarkılara yer verdi. Bu albümde Cemalim, Sen ağlama, Yar, Ekmeği Kazanmak Zor, Durdudun Dünyayı, Sensiz Olmaz, Deme Deme, Yüce Dağ Başında, Kışlalar Doldu Bugün (Uzun Hava), Şehidin Mektubu, Mehmeyikun, Saracagihe, İhimere, Hayde, Aman şarkıları yer aldı. Cemalim isimli türküyü kendine has tarzıyla yorumlamasından sonra Türkiye’de dikkatleri çekmiştir.

2000 yılında yine Klip Müzik etiketiyle çıkardığı Yollar Hasta Ben Yorgunum isimli albümünde Yollar Hasta Ben Yorgunum, Duman Oldum, Yar Oy, Nöbetteyim, Sen Varya Sen, Boşuna Yollara Bakıp Bekledim, Gel Bu Aşkı Yaşayalım, Zalim Felek, Bitermi Ola, Seni Gidi Çapkın, Ağlayamamki adlı şarkılarına yer verdi.

Uzun bir aradan sonra Cansever 2006 yılında Farklı Yorum isimli albümünü çıkardı. Bu albümde ise Aldanma çocuksu, Eller Aldı, Zalim, Sevmek, Terketmek Ne Kadar Kolay, Acıların Kadını, Canım Dediklerim, Bu Şehirde Yaşanmaz, Ağla Gözbebeğim, Sevgilim Ol adlı şarkılarına yer verdi.

Sağlık sorunları nedeni ile Cansever bir süre müzikten uzak kaldı. 2013 yılında Deno Records etiketiyle çıkardığı Hey Denysha isimli yabancı albümüyle tekrar gündeme geldi ve uzun bir süre konuşuldu. Cansever Hey Denysha albümüyle popülerliğini geri kazanmasının hemen sonrasında 2014 senesinde Ben Ne Günler gördüm isimli albümünü Bonus Müzik etiketiyle müzik severlerle buluşturdu. Bu albümde; Ben Ne Günler gördüm, Sen de Gittin, Sustum, Vay Babo, Su Olsam Sensiz Akmam Ki, Saygı Duyarım, Yetti Canıma, Anam Olsaydı, Biz ikimiz, Nöbetlerdeyim, Cala Cala adlı şarkılarına yer verdi. 2014 senesinde ayrıca Roman Kızı isimli tekli çalışmasını da Senfoni Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. 2015 senesinde Senfoni Müzik etiketiyle çıkardığı Hala Seviyorum isimli albümünde ise Duygular Kilitli, Davacıyım, Dön Gayrı, Sevdalandım, Sen Adam Olamazsın, Aman, Bıktım, Hırsımdan Yaşıyorum, Hala Seviyorum adlı şarkılarına yer verdi.

Cansever 2016 yılında Ateş Müzik etiketiyle Doya Doya Arabesk isimli albümünü çıkardı. Bu albümde de Dünyayı Yakarım, Sayfalar Yetmez, Bu Aralar, Nefesimsin, Haram Olsun, Aşk Laftan Anlamaz Ki, Kime Bu İnat, Deli Fırat, Oyna Bana, Selfi adlı şarkılarına yer verdi. Kime Bu İnat isimli şarkısı milyonlarca dinlemeye ulaşarak hit oldu. 2017 Senesinde Ateş Müzik etiketiyle yayınlanan Yenildik isimli şarkıda Haktan ile düet yaptı.

2018 senesinde Barış ile yaptığı Son Ütücü isimli düetiyle tekrar müzik severlerle buluşan Cansever 2019 senesinde ise Kobra Murat & DJ Yılmaz’la beraber Havalı Geliyor isimli roman havasını seslendirdi. Çukur Adlı dizide de kullanılan popüler şarkı Cansever’in varlığını tekrar kanıtlayan bir şarkı oldu. Cansever Müzik etiketiyle çıkardığı Cansever Ce albümünde yer alan Havalı Geliyor isimli popüler şarkı dışında; Para Para, Düşün Biraz, Rollerdesin Sadece, Şeytan Diyor ki (Slow Version), Selfi ve Ake gilavava adlı şarkılar yer aldı.

Şarkıcı Cansever Albümleri

 • 1992 – Morbus Behterew
 • 1997 – Meçhul
 • 1998 – Cemalim
 • 2000 – Yollar Hasta Ben Yorgunum
 • 2002 – Derdim Çoktur
 • 2006 – Farklı Yorum
 • 2013 – Hey Denysha
 • 2014 – Ben Ne Günler Gördüm
 • 2014 – Roman Kızı
 • 2015 – Hala Seviyorum
 • 2016 – Doya Doya Arabesk
 • 2017 – Yenildik
 • 2018 – Son Ütücü
 • 2020 – Cansever Ce

Şarkıcı Cansever hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.